Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: в 2010-му погіршився захист прав і свобод


Правозахисники заявляють про погіршення ситуації із захистом прав і свобод громадян в минулому році. Про це свідчать дані доповіді правозахисних організацій про стан прав людини в 2009-2010 році. У складанні доповіді взяли участь понад 40 правозахисних організацій із всіх регіонів України.

«Дії органів влади протягом 2010 року свідчать не про наміри змінити ситуацію на краще, а про згортання навіть тих позитивних процесів, що були, і появу нових тенденцій щодо порушень прав людини і проявів неповаги до них», – заявив один з авторів доповіді співголова Харківської правозахисної групи, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

Він додав, що від влади немає майже ніякої реакції на звернення громадськості, протести проти незаконних дій – «вона просто їх ігнорує».

Також Захаров заявив, що в минулому році різко звузилася політична свобода в цілому. Правозахисник наголосив, що влада почала здійснювати політичні переслідування, до яких він відносить кримінальні справи проти колишніх членів уряду Юлії Тимошенко та членів організації «Тризуб».

Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко заявив, що в 2010 році так і не був реформований кримінальний процес, що сприяло порушенню прав громадян, яких притягають до кримінальної відповідальності. За його словами, минулого року значно зросла кількість порушень прав громадян з боку співробітників міліції.

Разом з цим виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський додав, що проведена в 2010 році судова реформа не вирішила наявних проблем у цій сфері і не змогла забезпечити захист прав громадян на справедливе правосуддя.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG