Доступність посилання

ТОП новини

Леонід Грач очолив КПРС


Колишній перший секретар Кримського республіканського комітету Комуністичної партії України Леонід Грач, виключений із цієї партії, обраний у неділю на голову Комуністичної партії робітників і селян на її позачерговому з’їзді в Києві.

Як повідомила прес-служба КПРС, виступаючи на з’їзді цієї партії, Грач висловився за «творчий розвиток марксизму-ленінізму» й заявив, що «боротьба», яка відбувається нині в комуністичному русі в Україні, – це боротьба не проти КПУ, а за реалізацію маркистсько-ленінської теорії і практики, за формування сили, яка мала б «об’єднати суспільство для повалення олігархічного ладу».

Дотепер Комуністичну партію робітників і селян, створену 2001 року, очолював Олександр Яковенко, який і створив її після свого конфлікту з керівництвом КПУ. Партія брала участь у парламентських виборах лише 2002 року, набравши 0,41 відсотка голосів, а Яковенко – в президентських 2004 року, на яких отримав 0,78 відсотка.

Леоніда Грача, який керував Кримським республіканським комітетом КПУ з вересня 1993 року, президія ЦК КПУ виключила з партії і з фракції Компартії в Верховній Раді в грудні минулого року і розпустила сам реском через те, що перед тим Кримський реском знову обрав Грача на свого першого секретаря після того, як попередніми днями об’єднаний пленум ЦК і Центральної контрольної комісії звільнив його з цієї посади «за серйозні порушення партійної дисципліни і дії, що ведуть до дискредитації партії».

Раніше Грач критикував КПУ за співпрацю з Партією регіонів і виступав за вихід комуністів із коаліції чи більшості в Верховній Раді.
XS
SM
MD
LG