Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація з бізнесом у Львові погіршується


Львів – Незрозумілі правила ведення бізнесу у зв’язку з ухваленням Податкового кодексу, збільшення удвічі орендної плати за землю не сприяють у Львові розвиткові підприємництва. Для більшості приватних підприємців фінансове навантаження не під силу, коли купівельна спроможність населення у Львові знизилась на 40%.

У Львові, за даними управління державної реєстрації Львівської міськради, після ухвалення Податкового кодексу наполовину зменшилось число нових зареєстрованих підприємств із числа як фізичних, так і юридичних осіб. До того ж Львівська міськрада з 1 січня удвічі збільшила орендну плату за землю, згідно з ухвалою від 2009 року. Минулого року мерія не встановила нову нормативну грошову оцінку землі через економічну кризу.

В управлінні природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міськради з підприємцями підписано понад три з половиною тисячі договорів оренди. За даними Асоціації роботодавців Львівщини, лише половина суб’єктів підприємницької діяльності отримала довідки, а з них дізналась, що нові суми за оренду виросли у 4-7 разів. Для прикладу, за 16 соток землі, на якій ще нічого не збудовано, фірма має за рік сплатити 250 тисяч гривень.

За оцінками експертів, збільшення оренди за землю найбільше відчують будівельні компанії. Вони прогнозують зростання цін на нерухомість.

Підприємці судитимуться з мерією

Голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес повідомив Радіо Свобода, що сьогодні підприємці звернуться до міської ради і подаватимуть позов у суд про скасування ухвали про збільшення орендної плати на землю.

«Справді, грошова оцінка землі була узаконена у 1999 році, але щороку проводилась індексація. Тому неправильно говорити, що бізнес платив суму, визначену ще у 1999 році. Але міська влада хоче підмінити свою бездіяльність: збільшення кількості податку платників підняттям податкового навантаження. Нині ситуація з бізнесом стала ще гірша, ніж була у січні минулого року. У Львові бізнес змілів, без обігових коштів, купівельна спроможність населення в Україні знизилась», – зауважив експерт.

Підприємці погрожують протестами

Якщо міська влада не почує прохання підприємців, вони кажуть, що вдадуться до акцій протесту. Тим часом у Львівській міській раді обіцяють нові ціни за оренду землі вводити поступово протягом п’яти найближчих років і нагадують, що, згідно з законом «Про оцінку земель», нова вартість встановлюється кожні 10 років. Відтак уже має діяти нова грошова оцінка за оренду землі.

За прогнозами експертів, зростання оплати за оренду землі призведе до подорожчання продукції, скорочення виробництва, зростання безробіття. А ще чимало фірм зачиниться, бо бізнес не витримає фінансового навантаження.

На сьогодні у Львові зарплата зменшилась на 13% у порівнянні з груднем минулого року і в середньому становить близько 2300 гривень. Загалом спостерігається зубожіння населення.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG