Доступність посилання

ТОП новини

Італійський прем’єр і суди: відновлюється справа компанії «Медіасет»


Рим – Італійський прем’єр Сільвіо Берлусконі на найближчі тижні має напружений графік судових засідань. Сьогодні у Мілані відновилися слухання давньої справи проти політика стосовно податкового шахрайства у його телекомпанії «Медіасет». Це перший із чотирьох гучних процесів проти прем’єра, а загалом його ім’я фігурує у семи кримінальних справах, стосовно яких триває розслідування. Як зауважують в Італії, Берлусконі – єдиний у світі чинний прем’єр-міністр із такою кількістю судових переслідувань.

Годі було сподіватися на появу самого Сільвіо Берлусконі у залі судових слухань. Як пояснили його адвокати, засідання у понеділок мало формальний характер, тому присутність обвинувачуваного була не обов’язковою.

Тим часом головний фігурант справи презентував у Мілані нову ініціативу своєї партії. Стосовно відновлення «замороженої» справи «Медіасет» – ні слова.

На коментарі від Берлусконі і не сподівалися, адже його позиція стосовно судових органів країни давно відома. «Я – об’єкт уваги ідеологічно упереджених суддів, які є метастазами італійської демократії. Протягом 1994–2006 років політиком Берлусконі цікавилися 789 суддів з метою підірвати симпатії італійських виборців», – заявив в одному з останніх виступів глава уряду.

Історія справи

Розслідування у справі компанії «Медіасет» проводилося у 12 країнах. Серед одинадцятьох обвинувачуваних є Сільвіо Берлусконі, президент компанії «Медіасет» Феделе Конфалонієрі і британський адвокат Дейвід Міллз. Прем’єрові інкримінують незаконне привласнення коштів, податкове шахрайство і підробку фінансових звітів. Справа стосується купівлі-продажу телевізійних і кінематографічних прав на американські фільми за період 1994–1999 років.

За даними міланської прокуратури, фірма «Фінінвест» (інша власність родини Берлусконі), яка контролює ту саму «Медіасет», купувала ці права за завищеними цінами через дві компанії в офшорних зонах. Потім ці іноземні фірми перепродавали телевізійні права вже «Медіасет» за ще більшими цінами з метою ухилення від італійських податків і створення так званих потаємних фондів у розпорядженні Берлусконі. Через ці оборудки, стверджує прокуратура, політик поклав до кишені 470 мільйонів євро.

Справу компанії «Медіасет» зупиняли двічі через з’ясування законодавчих колізій стосовно недоторканності прем’єр-міністра. У січні Конституційний суд частково скасував положення про «поважну причину» для неявки до суду найвищих посадовців. Тепер важливість такої причини має визначати суддя, тобто Берлусконі вже не є автоматично недоторканним. Це рішення і дозволило відкрити давні процеси.

Не тільки «Медіасет»

Щодо відновлення справи «Медіасет» оглядач Еміліо Рондачо повідомив виданню La Repubblica: «Тепер суд має визначитися, чи заслуховувати багатьох свідків, як цього вимагають захисники обвинувачуваного Берлусконі, чи значно скоротити список свідків, – і тоді справа може просуватися значно швидше».

Як зазначає італійська преса, адвокати намагатимуться затягнути процес, бо у квітні 2012 року справу можуть закрити через термін давності злочину. Сьогодні ж вирішили перенести слухання на 11 квітня. «Ймовірно, у цей день прем’єр з'явиться до суду», – пообіцяв його адвокат Нікколо Ґедіні.

Календар судових засідань на цьому не обмежується. Через кілька днів заплановані попередні слухання у справі «Медіатрейд»: ті самі порушення, ті самі фігуранти. 11 березня відновлюється процес про підкуп британського адвоката Дейвіда Міллза. А вже 6 квітня починається суд у справі «Рубіґейту», де Берлусконі обвинувачують у зловживанні владою та проституції неповнолітніх.

Адвокати політика сподіваються виграти ці справи, вони зауважують, що «успішно захищають Берлусконі вже 13 років».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG