Доступність посилання

ТОП новини

Ідейне хуліганство?


Київ – Першого із невдоволених вже засудили. 24-річного Олександра Володарського. Того самого, який влаштував шоу під Верховною Радою – імітував там статевий акт із якоюсь подругою, котру потім не змогли знайти. Таким чином 2 листопада 2009 року він протестував проти лицемірства одіозної Національної експертної комісії із захисту моралі, яку звинуватив у цензурі. Повідомив про це усі засоби масової інформації.

Треба нагадати, що цього, мабуть, надзвичайно небезпечного злочинця схопили і півтора місяця тримали в слідчому ізоляторі. Так, наче він пограбував когось із депутатів парламенту і збирався тікати кудись подалі. Правда, здійнявся ґвалт від громадськості, і Володарського випустили на підписку про невиїзд.

Хоча засуджений декларував, що здійснив своє шоу з ідейних міркувань, але його ідейність не надихнула суддів, і вони покарали його за хуліганство. Правда, не засадили за ґрати, а на рік обмежили йому волю – відправили на поселення до Ірпінського виправного центру № 132, що розташований у селищі Коцюбинське під Києвом.

Володарський у своєму блозі повідомляє, що житиме в бараці, але пересування по селищу не заборонене. Просить друзів регулярно його відвідувати і привозити всілякі приємності.

До Володарського приєднається «Тризуб»?

Однак Володарський не єдиний, кого карають за протести. Дев’ятеро членів організації «Тризуб імені Степана Бандери» і її прихильників перебувають зараз у слідчому ізоляторі Запоріжжя. Їх звинувачують у хуліганстві, яке виявилося в тому, що вони відрізали голову пам’ятнику Сталінові.

Єдина відмінність їхнього випадку від історії Володарського полягає в тому, що вони не робили зі своїх дій шоу. Мовчки прийшли 28 грудня до пам’ятника і відпиляли йому голову. Але потім «Тризуб» повідомив, що це саме його рук справа.

Всі затримані стверджують, що діяли не з хуліганських, а з ідейних мотивів – знищували пам’ятник людині, яку український суд визнав злочинцем проти українського народу. Ніхто із затриманих не переховувався і не відмовлявся давати свідчення. Тим не менше, їм також шиють статтю за хуліганство. Не виключено, що вони приєднаються до Володарського у селищі Коцюбинському. Це в кращому випадку. В гіршому – сядуть за ґрати.

Найбільша кумедність ситуації полягає в тому, що тризубівців посадили за пошкодження пам’ятника, який був встановлений незаконно. Адже комуністи розташували свого вбивцю-ідола просто на вулиці, перед офісом свого обкому – при цьому вони не брали жодних дозволів на встановлення, як це належить за законом. А наша капіталістична влада в особі Президента Януковича та членів його команди Ганни Герман і Дмитра Табачника з усіх сил відмазували своїх нібито ідейних супротивників комуністів.

Вибіркова мораль

Із небаченою оперативністю суди дали дозволи на ув’язнення тризубівців до СІЗО. При тому, що два суди ніяк не розглянуть позов громадського активіста Дмитра Харкова проти КПУ з вимогою демонтувати пам’ятник Сталінові.

Щодня по телевізору ми бачимо порушення закону. Нам показують, як одні депутати у Верховній Раді голосують за інших. Хоча Конституція це забороняє. Ми на власні очі бачимо, як закони ухвалюються з порушенням закону. Ми дізнаємося з преси, що то один, то другий урядовець поклав собі до кишені кілька мільйонів. Про Межигір’я , яке прибрав до рук наш шанований Президент, – я вже мовчу.

І жоден з цих відвертих бандитів не покараний. Тим часом судять тих, хто наважується протестувати проти подібного порядку речей.

У всьому цьому відсутня якась деталь, яка б підкреслювала маразматичність ситуації. Мабуть, треба, щоб Нацкомморалі, проти дій якої протестував Володарський, засудила його вчинок. А заодно ще й вчинок тризубівців. Ви гадаєте, таке неможливе? А я вже нічому не здивуюся. Отож, побачимо. А раптом моральна комісія візьме мою ідею на озброєння.

Юрій Луканов
– незалежний журналіст

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG