Доступність посилання

ТОП новини
01 березня 2021, Київ 02:43

Одеська міськрада скасувала надання землі під пам’ятник Калнишевському


Депутатська більшість Одеської міськради 6-го скликання, основу якої становлять члени фракції Партії регіонів, визнала в понеділок помилкою рішення сесії міськради попереднього, 5-го скликання від 10 липня 2008 року «Про погодження місця розташування пам’ятника кошовому отаманові Петру Калнишевському», повідомляє агентство «УНІАН».

За скасування ухвали надати земельну ділянку на розі проспектів Шевченка і Гагаріна під монумент останньому кошовому Запорізької Січі, відомому багатьма перемогами над турецькими військами і канонізованому Українською православною церквою Київського патріархату, проголосували 90 депутатів, утрималися – 6, не брали участі в голосуванні – 12.

Доповідач із цього питання регіонал Олексій Косьмін мотивував цей крок тим, що схвалений проект зведення монумента не був реалізований протягом 2008–2010 років і досі не зібрані кошти на його спорудження.

Петро Калнишевський – останній кошовий отаман Війська Запорозького низового (1765–1775). Здібний адміністратор і дипломат, він багато зробив для економічного та культурного піднесення козацтва й оборони його державної автономії; він кілька разів був послом Коша в Петербурзі, де захищав територіальні права Запоріжжя від зазіхань російського уряду. Водночас за участь у російсько-турецькій війні 1768–1774 років він став кавалером найвищого ордену Російської імперії, Андрія Первозванного, й отримав військовий чин генерал-лейтенанта. Після ліквідації Росією Запорозької січі 1775 року був ув’язнений у Соловецькому монастирі на півночі Росії, де й помер 1803 року.
XS
SM
MD
LG