Доступність посилання

ТОП новини

Ізоляція режиму Каддафі посилюється


Останні коментарі Муамара Каддафі іноземним засобам масової інформації показали, наскільки відірваним від реальності є лівійський лідер. Про це сказала представник США при ООН Сьюзан Райс у відповідь на слова Каддафі, який твердить, що лівійці люблять його і заперечує бойові дії на вулицях. Райс також заявила, що Сполучені Штати контактують з опозиційними групами в Лівії.

США надіслали свої військові кораблі і літаки до берегів Лівії і заморозили фінансові активи на суму 30 мільярдів доларів. Євросоюз також заборонив поїздки на свою територію і заморозив активи чільних представників лівійської влади.

Раніше в Женеві відбулася нарада міністрів закордонних справ, які закликали Каддафі негайно піти у відставку. В нараді взяла участь держсекретар США Гілларі Клінтон, яка заявила: «Полковник Каддафі і його оточення мають відповісти за дії, які порушують міжнародно-правові зобов’язання. Своїми діями вони втратили легітимне право керувати, і народ Лівії чітко усвідомлює: Каддафі настав час піти – невідкладно, без подальшого насильства або затримки».

За сторонніми оцінками, протягом двох тижнів насильства загинули близько тисячі людей. Понад 100 тисяч лівійців залишили країну і рятуються в сусідніх Тунісі і Єгипті, стверджує Агентство ООН у справах біженців.

У понеділок у Лівії не було значних сутичок. Агентство AP повідомляє, що сили, лояльні до Каддафі, повернули контроль над раніше захопленими опозицією західними пунктами перетину кордону з Тунісом, а також бомбили склад з боєприпасами на сході країни. Водночас міністерство оборони Лівії заперечує бомбардування. Також сили режиму блокують розташовані неподалік від столиці Тріполі міста Аз-Завія і Місрата, контрольовані опозицією.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG