Доступність посилання

ТОП новини

Розсекречення архівних документів НКВС-КДБ триває – СБУ


Служба безпеки України продовжує розсекречувати архівні документи НКВС-КДБ. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив екс-завідувач відділу науково-дослідної роботи Національного архіву СБУ, дослідник історії спецслужб Дмитро Вєдєнєєв.

«За 2010 рік Держархів СБУ подав до розтаємнення 56 тисяч документів у майже 1,5 тисячі томах. Розтаємнення йде посторінково: кожен аркуш переглядається, виявляється, чи є там інформація, яка підлягає затаємненню, згідно з законодавством, відповідні документи подаються держексперту – це може бути голова СБУ або хтось із його заступників. Це надзвичайно містка і клопітка робота, яка ведеться безперервно. Крім того, в управліннях СБУ в областях, у регіонах розтаємнено за 2010 рік понад 37 тисяч справ», – сказав Вєдєнєєв.

За його словами, інформаційно-довідковий зал, створений за ініціативою екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, за минулий рік відвідали 650 осіб. «Більше того, до банку даних внесені 4,5 тисячі нових документів, і як нас запевняють, наповнення постійно триває», – сказав екс-завідувач відділу науково-дослідної роботи Національного архіву СБУ.

Крім того, як повідомив Вєдєнєєв, у читальному залі Держархіву СБУ в Києві за рік працювали 282 відвідувачі порівняно з 298 в 2009-му.

За словами дослідника, ці дані Інститут національної пам’яті отримав від заступника начальника Галузевого державного архіву СБУ Олександра Лошицького.
XS
SM
MD
LG