Доступність посилання

ТОП новини

Комуністи хочуть поновити смертну кару в Україні


Київ – Комуністи пропонують відновити смертну кару в Україні. Законопроект про відповідні зміни до Кримінального кодексу народні депутати від фракції КПУ Петро Симоненко, Ігор Алексєєв та Валерій Бевз внесли напередодні. Депутати пропонують карати позбавленням життя осіб, котрі вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини. Категорично проти такої ініціативи правозахисники. Вони наголошують на тому, що повернення смертної кари в Україні суперечило б Конституції, і сподіваються, що законопроект у Верховній Раді відхилять – так само, як і попередні подібні ініціативи.

Поновити смертну кару нині пропонують у фракції комуністів. Парламентарі Петро Симоненко, Ігор Алексєєв та Валерій Бевз подали на розгляд законопроект, яким хочуть повернути смертну кару до переліку видів покарання.

Лідер комуністів Петро Симоненко заперечує антиконституційність такої законодавчої ініціативи. «Наша Конституція не каже, що комусь надається право забрати життя у іншої людини. У Конституції йдеться про те, що держава захищає право людини на життя. Слід сьогодні твердо поставити питання про відповідальність власним життям тих, хто забирає життя в інших, хто знущається над нашими дітьми і втягує їх у сексуальне рабство, ми сьогодні повинні твердо поставити питання про відповідальність за пряме вбивство людини», – каже він.

Заборона на виконання смертних вироків в Україні почала діяти з 1995 року, незадовго до вступу України в Раду Європи. Вважається, що членство в цій організації стало однією з причин запровадження мораторію: відсутність смертної кари є обов’язковою умовою для перебування держави в цій європейській міжнародній організації. Наприкінці 1999 року Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції, і вже наступного року український парламент вніс зміни до Кримінального кодексу.

За смертну кару Україну виключать із Ради Європи – Яворський

Провальною вважають ініціативу комуністів деякі правозахисники. Вони посилаються, зокрема, на недосконалу діяльність правоохоронних та судових органів в Україні і не виключають, що серед жертв смертної кари можуть опинитися невинні люди.

В Українській Гельсінській спілці з прав людини припускають, що пропозиція комуністів – лише спроба привернути увагу до своєї політичної сили. Виконавчий директор спілки Володимир Яворський переконаний, що ініціатива парламентарів не отримає підтримки у Верховній Раді. Він також нагадує, що для повернення смертної кари в Україні треба буде денонсувати кілька важливих міжнародних документів.

«Свого часу Україна ратифікувала три міжнародні угоди, одну в системі ООН і дві в системі Ради Європи, які забороняють смертну кару за будь-яких обставин, навіть у військовий час. Тобто для того, щоб запровадити смертну кару, потрібно змінити Конституцію у 8 положеннях, денонсувати три міжнародні договори. Наслідком такого ходу є автоматичне виключення України з Ради Європи і серйозний конфлікт в системі ООН, адже жодна країна в світі ще не денонсувала жодного протоколу з міжнародного Пакту про громадянські та політичні права», – зазначає Володимир Яворський.

Поновити смертну кару в Україні комуністи пропонували також у лютому 2010 року, однак ініціатива не знайшла підтримки у парламенті. Тоді у законопроекті пропонували застосовувати смертну кару, зокрема, за такі тяжкі та особливо тяжкі злочини, як умисне вбивство, торгівля людьми, контрабанда наркотиків та одержання хабара.

На підтримку смертної кари в Україні у 2008 році виступав і колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG