Доступність посилання

ТОП новини

Німецький Червоний хрест опікується луганськими дітьми


Луганськ – Представники Німецького Червоного хреста з міста Гамбург днями побували в Луганську. Вони вже протягом багатьох років допомагають своїм луганським колегам, зокрема, в реалізації програми «Діти вулиць». Допомога німців обчислюється десятками тисяч євро. Більше того, у Луганську працюють німецькі волонтери.

Програма «Діти вулиць» діє у Луганську уже понад 10 років. Її реалізує обласна організація Червоного хреста при допомозі Червоного хреста Гамбурга. За цей час німецька сторона надала чималу фінансову допомогу.

Фолькмар Шьон
«За останні три роки ми вклали в цю програму 40 тисяч євро. Одна з причин, чому ми сьогодні тут – ми хочемо подивитися, чого ми досягли, і які плани можна будувати на майбутнє», – каже віце-президент Німецького Червоного хреста Фолькмар Шьон.

Програма розширила свою діяльність

Загалом за весь час реалізації програми 17 тисяч луганських дітей отримали гаряче харчування. Спочатку програма була направлена на допомогу тим дітям, які жили на вулиці. На сьогодні фахівці Червоного хреста допомагають також дітям із проблемних, малозабезпечених та неповних сімей. Для цього у Жовтневому районі Луганська діє центр медико-соціальної допомоги, приміщення якого відремонтували саме за німецькі гроші. Тут діти мають змогу поїсти, а також із користю провести час.

Волонтерка Ангеліка разом з дітьми
Волонтери грають з ними у різні ігри, навчають англійської мови. Головне – відірвати підлітків від вулиці. Один із таких волонтерів – Юлія Сорокіна. Дівчина нещодавно закінчила університет і працює перекладачем, але за фахом вчитель.

«Я знаходжу себе поряд із дітьми. Коли я приходжу, я бачу, що вони в чомусь мають потребу. Їм не вистачає або виховання, або уваги, або просто немає достатньої турботи і любові. І коли я це бачу, мені хочеться все це їм дати», – розповіла Юлія Сорокіна.

Німецька волонтерка з українським корінням

У приміщені медико-соціального центру
У центрі також працюють німецькі волонтери. Ангеліка – родом із міста Шпеєр. Її батьки (російські німці) переїхали до Німеччини з Омська. Але вона має й українське коріння. Адже бабуся дівчини народилася в Запорізькій області. В Луганську Ангеліка перебуває вже три місяці. Вона працює в дитячому будинку, а також допомагає по господарству самотній літній жінці.

«Я вирішила сюди приїхати одразу після закінчення школи, тому що не знала, що я робитиму. І подумала, чому б не попрацювати один рік волонтером. У нашому Червоному хресті мені порадили поїхати в Україну, адже я знаю мову, – каже волонтер Ангеліка. – Зараз я вже приблизно знаю, ким хочу працювати. Думаю, що буду медсестрою в дитячій лікарні».

У медико-соціальному центрі Червоного хреста працюють не лише з дітьми. В спеціальних обладнаних кабінетах люди можуть отримати елементарну медичну допомогу, зокрема, поміряти тиск або зробити укол.

Віце-президент Німецького Червоного хреста Фолькмар Шьон залишився задоволений тим, як реалізується проект, і висловив сподівання на подальшу співпрацю з Луганськом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG