Доступність посилання

ТОП новини

Захід розглядає можливість військового втручання в Лівії


Країни Заходу розглядають можливість військового втручання в Лівії, щоб допомогти в усуненні від влади Муамара Каддафі і захистити лівійців від дій його режиму.

ООН попереджає про критичну ситуацію з біженцями, які з 20 лютого стали залишати Лівію. За оцінками, до Тунісу втекли 70-75 тисяч осіб. Представник Верховного комісара ООН у справах біженців Мелісса Флемінґ заявила, що в понеділок до Тунісу прибули 14 тисяч осіб – це найбільша кількість протягом одного дня з моменту початку кризи.

Зараз у Лівії сили, лояльні до Каддафі, намагаються повернути контроль на заході країни. Водночас місто Аз-Завія, розташоване за 50 кілометрів від столиці, все ще контролюють повстанці. Каддафі зберігає владу в столиці Тріполі і прилеглих містах.

Міністр оборони США Роберт Ґейтс підтвердив у вівторок, що кілька американських військових кораблів прямують до берегів Лівії, та спільного рішення НАТО про початок бойових дій ще немає. «Ми, звичайно, аналізуємо багато варіантів і обставин. Досі немає рішення про будь-які дії», – сказав Роберт Ґейтс.

Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон також не виключив можливість застосування військової сили. Але Франція і Росія наголошують, що для будь-яких військових дій потрібний мандат від Ради Безпеки ООН.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG