Доступність посилання

ТОП новини

Присяжнюк: в Україні немає дефіциту харчів


Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк запевняє, що в Україні немає дефіциту продуктів харчування. Про це він сказав сьогодні в Тернополі, коментуючи періодичну появу інформації, що в Україні бракує тих чи інших продуктів.

При цьому міністр визнав, що Україна не забезпечує себе м’ясом у достатній кількості. «Ні для кого не новина, що ми 15-17 років є імпортнозалежні від м’яса. При цьому ми щороку зменшуємо імпорт м’яса, у 2010 – зменшили на 100 тисяч, і в 2011 теж зменшимо, бо збільшуються обсяги виробництва. Сьогодні у нас на складах є близько 40 тисяч тонн імпортної птиці, не можуть її реалізувати, бо українська продукція витіснила її з реалізаційної мережі», – зауважив Присяжнюк.

Спаду обсягів виробництва молока, за його словами, українські сільгоспвиробники не допустили, незважаючи на зменшення кількості поголів’я великої рогатої худоби.

«Визнаємо, що 20 років поспіль поголів’я корів зменшується. Але виробництво молока залишається на рівні 11,7 мільйона тонн завдяки підвищенню продуктивності», – сказав міністр. Він додав, що проблемою в молочній галузі залишаються низькі закупівельні ціни. Розв’язати цю проблему, на його думку, можна завдяки виходу на зовнішні ринки, «насамперед Росії».

«До речі, якщо гречка у нас сьогодні коштує від 14 до 20 гривень, то в Білорусі – 44 гривні, у Росії – 60 гривень. Масло вершкове, хліб дорожчі, ніж у нас, і в Росії, і в Білорусі. Це означає, що жодного дефіциту на продукти харчування у нас в країні немає», – сказав міністр.

За його словами, інформація про дефіцит певних продуктів вигідна, насамперед, сільгоспвиробникам, оскільки у них тоді збільшуються обсяги реалізації.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG