Доступність посилання

ТОП новини

Януковича закликають покарати всіх винних у вбивстві Гонгадзе


Комітет із захисту журналістів глибоко стурбований повідомленнями про порушення в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йдеться в листі виконавчого директора цієї міжнародної організації Джоела Саймона до українського Президента Віктора Януковича.

За його словами, комітет, зокрема, стурбований спробами зруйнувати прогрес у розслідуванні і покласти відповідальність за вбивство на мертвого підозрюваного.

Комітет заявляє, що справа Гонгадзе є «лакмусовим папірцем» для Януковича і його адміністрації, які з приходом до влади декларували відданість свободи преси в Україні. «Ми закликаємо вас гарантувати, що жоден із винних у викраденні і вбивстві журналіста не уникнув покарання», – йдеться в листі.

Сьогодні Апеляційний суд Києва має розглянути скаргу на рішення Печерського райсуду столиці, яким була визнана законною постанова Генеральної прокуратури про зняття з колишнього керівника Департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача обвинувачень у замовленому вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Як заявила представник удови Гонгадзе Мирослави в суді Валентина Теличенко, швидше за все, суд розгляне апеляцію в ході одного засідання і цього ж дня оголосить своє рішення.

У грудні 2010 року Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Пукача в убивстві Гонгадзе. При цьому з Пукача зняли обвинувачення в здійсненні цього вбивства на замовлення.

31 січня Печерський райсуд Києва залишив без розгляду позов Теличенко про визнання незаконним такого рішення Генпрокуратури.
XS
SM
MD
LG