Доступність посилання

ТОП новини

Політика Януковича виглядає як регрес демократії – експерти


Президент України Віктор Янукович може зробити вибір: або продовжувати нинішню політику, яка зменшує шанси на інтеграцію України в Європу, або «відновити позитивний імпульс у відносинах між Україною і Європою». Таку думку висловили старший науковий співробітник Інституту Брукінґза, третій посол США в Україні Стівен Пайфер та старший віце-президент американського Інституту миру, шостий посол США в Україні Вільям Тейлор. Про це йдеться у їхній статті «Перший рік Януковича» в газеті «The New York Times» від 1 березня, повідомляє агентство УНІАН.

«Під час публічного виступу у Вашингтоні 14 лютого 2011 міністр закордонних справ Костянтин Грищенко висловив красномовні аргументи на захист останніх подій у сфері демократії в Україні. До його честі, наступного дня він обговорив це питання на зустрічі з «Фрідом Гаус». Скоріш за все, правда десь посередині між картиною, яку малюють українські дипломати, та тією, що її зображують внутрішні критики Януковича, – зазначають автори статті. – Але той факт, що міністр закордонних справ відчував, що він повинен зосередити свої коментарі на внутрішній політичній арені України, є відображенням враження у Європі та Сполучених Штатах, що Україна відвернулась від демократії в європейському стилі».

Стівен Пайфер та Вільям Тейлор вважають, що це може серйозно позначитись на зовнішній політиці Києва.

«Якщо Президент Янукович справді відданий ідеї європейської інтеграції і членства в ЄС, дії його адміністрації всередині країни роблять досягнення цієї мети набагато важчим. Європейський Союз зосередив свою увагу на внутрішніх питаннях, наразі він не виявляє значного ентузіазму щодо інтеграції сусідніх держав. Якщо європейці вважатимуть, що Київ обрав більш авторитарну модель правління, їм буде набагато легше ігнорувати бажання України інтегруватись», – мовиться у статті.

Тому, як зазначають експерти, перед Президентом Януковичем стоїть вибір: він може продовжити або дозволити продовження поточної внутрішньої політики і спостерігати за тим, як його шанси на інтеграцію України в Європу зникають, або він може зміцнити демократичні інституції, які, до речі, допомогли йому стати Президентом минулого року і відновити позитивний імпульс у відносинах між Україною і Європою.

Зі свого боку, наголошують Стівен Пайфер та Вільям Тейлор, Захід може допомогти Президентові України кристалізувати його вибір.

«Європейські й американські посадовці повинні дати зрозуміти президентові більш чітко, відверто, так щоб не було неправильно витлумачено нюанси, – що політика його адміністрації виглядає як регрес демократії. Вони також повинні дати йому чітко зрозуміти, що продовження такого курсу розчарує доброзичливців України по всьому світу й призведе до збільшення відстані між Україною і Європою», – зазначають вони.

Дивитись коментарі (6)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG