Доступність посилання

ТОП новини
18 квітня 2021, Київ 15:53

Кордон в Азовському морі обіцяють розмежувати вже цього року


Київ – До Києва з дводенним візитом прибув перший заступник голови російського уряду Ігор Шувалов. У програмі перебування – економічна співпраця. Також на ці дні припадає новий раунд українсько-російських переговорів про розмежування в акваторії Азовського моря та Керченської протоки.

Згідно з офіційною інформацією, в центрі міжурядових переговорів буде підготовка до засідання економічного комітету українсько-російської міждержавної комісії.

Також 2-3 березня у Києві відбувається черговий раунд переговорів з делімітації кордону в Азовському морі та Керченській протоці.

Напередодні офіційний представник Міністерства закордонних справ Російської Федерації Олександр Лукашевич заявив, що Росія прагне створити спільну корпорацію з управління Керченською протокою. Він також зазначив, що Росія готова розмежувати Азовське море, і зараз ведуть переговори з Україною про проходження розмежувальної лінії.

На думку речника російського МЗС, переговори з цього питання реально завершити переговори з цього питання вже у цьому році, якщо обидві сторони виявлятимуть досить прагматизму у виробленні компромісних рішень.

Україна готова до поступок за однієї умови

В Україні поділяють цей оптимістичний підхід, але за однієї умови.

«Ми готові на істотні компроміси у питаннях, пов’язаних з використанням протоки в економічних цілях, забороною на прохід неї військових кораблів третіх держав. Ці компроміси будуть вигідні і прийнятні для обох сторін за умови визнання того міжреспубліканського кордону, який існував у радянські часи, як міждержавного», – каже речник міністра закордонних справ України Олег Волошин.

Експерт-міжнародник Валерій Чалий вважає, що Україна має обережно йти на поступки в питанні делімітації кордону в Азовському морі та Керченській протоці.

«Наскільки я розумію, – каже він, – зараз є завдання пришвидшити переговорний процес і завершити його вже у найближчі місяці. Мені здається, українська сторона при цьому більш вразлива, бо поки що немає широкої інформаційної роботи на підтримку позиції Києва».

Утім, як стало відомо Радіо Свобода з джерел в українському МЗС, черговий раунд перегорів не приніс істотного поступу.

Тим часом відсутність кордону в Азовському морі призводить, зокрема, до безконтрольної експлуатації ресурсів. Днями Верховна Рада внесла до Червоної книги України зміни, занісши туди, серед іншого, всі види осетрових риб, що водяться в Азовському морі.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG