Доступність посилання

ТОП новини

На фундаменті Десятинної церкви нічого не будуватимуть – головний архітектор


Головний архітектор Києва Сергій Целовальник спростовує інформацію про те, що на фундаменті Десятинної церкви у столиці зведуть храм. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

«Як ми можемо зараз взяти і залити бетоном святі для нас місця і не дати нащадкам можливість розібратися, що ж там було? Завдання, яке поставив уряд, – це музеєфікація та консервація залишків Десятинної церкви», – наголосив він.

Сергій Целовальник також заявив, що «Україна підписала низку міжнародних конвенцій, згідно з якими в історичній зоні не може реконструюватися ніякий історичний об’єкт, який загублений з точки зору іконографії чи якихось історичних даних». «Від Десятинної церкви не лишилося навіть малюнка чи опису. Є певні уявлення про те, якою вона могла б бути. Проте оскільки немає іконографії, значить, заборонено будь-що будувати на цьому фундаменті», – додав він.

Головний архітектор розповів, що на території Старокиївської гори «на глибині 2,8 метрів зосереджено найбільший шар археологічних архетипів, які донині не розкопані до кінця». «Що значить музеєфікація? Є досвід багатьох країн світу, коли будуються деякі павільйони чи платформи, які дозволяють людям зайти всередину, ознайомитися з руїнами, розкопаними артефактами. Водночас це дозволяє і археологам проводити свою безстрокову роботу», – сказав Сергій Целовальник.

Він наголосив на тому, що КМДА та Міністерство культури України ухвалили спільне рішення «Про проведення замовного бліц-конкурсу на визначення кращої містобудівної культурної, архітектурної та мистецької концепції щодо консервації та сучасної музеєфікації автентичних залишків Церкви Богородиці Десятинної … зі створенням архітектурного ансамблю з можливістю екскурсійного відвідування, відправлення релігійної потреби громадян та проведення протокольних заходів». Конкурс стартував 25 лютого.

Напередодні з’явилася інформація, що Українська православна церква Московського патріархату має намір звести храм на фундаменті Десятинної церкви.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG