Доступність посилання

ТОП новини

Україна пропонує ЄС обнулити експортні мита на сільгосппродукцію – міністр


Україна продовжує переговори з Євросоюзом про запровадження зони вільної торгівлі. Цього тижня міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк зустрівся у Брюсселі з єврокомісаром з питань торгівлі Карелом де Гухтом і єврокомісаром з питань сільського господарства Дачіаном Чолошем.

Одним із дискусійних моментів залишається питання торгівлі аграрною продукцією. Про це Микола Присяжнюк розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами міністра, однією з вимог ЄС є відмова українських виробників від використання запатентованих географічних назв. «Ми повинні не випускати продукцію під назвою «коньяк», «шампанське» тощо. Від нас вимагають відмовитись від випуску вина «кагор». Але ж для православних це є атрибут, і як ми можемо сьогодні в цьому поступитись? Від нас вимагали взяти під захист три тисячі назв географічного походження – ми залишили в цьому списку всього сім», – повідомив Присяжнюк.

«Ми пропонуємо працювати на рівних. Ми обнулимо мита експортні і внутрішні, і сподіваємося, що так само зробить Євросоюз. Звісно, ми зафіксуємо ті обсяги, квоти, які б нам дали можливість вивчити нам ринок європейський, а європейським виробникам – прийти до нас», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG