Доступність посилання

ТОП новини

Шкляр відмовляється від Шевченківської премії, поки при владі Табачник


Письменник Василь Шкляр просить Президента перенести вручення йому Шевченківської премії на період, коли при владі в Україні не буде Дмитра Табачника.

Про це Шкляр написав у листі до глави держави.

«Шановний пане Президент! Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника. Моя позиція, пане Президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію», – йдеться в листі.

В інтерв’ю Радіо Свобода письменник наголосив, що закличе й інших лауреатів премії вдатися до такого кроку.

«Я від премії не відмовлявся, надто святе для мене ім’я Тараса, і сама премія ця попри різні коментарі є сакральною для мене. Тим більше, відмова від премії була би зрадою багатьох моїх читачів та насамперед – хлопців-холодноярців, бо ж вони цією премією фактично і вшановані! Коли почалося тотальне цькування, уся ця преса з бридкими заголовками, звинуваченнями мене у ксенофобії, – то я сказав: он є ксенофоб Табачник, чого ж ви його не чіпаєте? Я дивуюсь, що стільки політиків стільки заяв і матеріалів писали проти нього, а ніяк не можна зрушити цю «каменюку» з місця… Через те я вдався до такого протесту і я закличу усіх лауреатів Шевченківської премії приєднатись до мене й домогтися цього рішення, відставки цієї людини», – сказав письменник.

Василь Шкляр став лауреатом Шевченківської премії за роман «Залишенець» («Чорний ворон»).
XS
SM
MD
LG