Доступність посилання

ТОП новини

Міністр агрополітики пропонує підтримувати малозабезпечених аграріїв


Київ – Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк в умовах зростання ціни на пальне пропонує фермерам самостійно вишукувати ресурси для проведення посівної кампанії. Натомість аграрії мають отримати вільний ринок, обіцяє він. Сільгоспвиробники ж кажуть, що такий підхід можна було б сприйняти, якби виконувалися обіцянки щодо припинення ручного керування ринком.

Наближення посівної кампанії в Україні лише пришвидшує зростання цін на паливно-мастильні матеріали, що відбувається на фоні світового подорожчання нафти, кажуть експерти. Відтак українські фермери знову скаржаться на брак обігових коштів, потрібних нині для закупівлі не лише пального, а і якісного посівного матеріалу та добрив.

Утім, уряд тримає ситуацію на контролі і вивчає усі можливі варіанти допомоги селянам, сказав в ефірі Радіо Свобода міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

«Ми пропонуємо, щоб все-таки уряд не розглянув можливість здешевлення пального чи добрив, а щоб уряд переглянув можливість дати нам як сільгоспвиробникам реалізовувати продукцію за тими цінами, що є на ринку, а за рахунок державних субсидій і субвенцій підтримати малозабезпечених, для того, щоб можна було купувати продути харчування», – розповів міністр аграрної політики.

Брак коштів виник через квотування експорту зерна – Земельна спілка

Той брак обігових коштів, що нині відчуває аграрний сектор, є наслідком, зокрема, і того, що уряд намагається керувати ринком сільгосптоварів, вважає речник Земельної спілки Михайло Данкевич. Микола Присяжнюк вже обіцяв вільний продаж урожаю, нагадує він.

«А що він говорив влітку, коли виступали фермери, на Майдан виходили і вимагали зняти квоти? Ввели квоти, хоч міністр і говорить, що треба давати вільно продавати. Самі ж цього не дають робити. Не дають вільно продавати», – наголосив Данкевич .

Питання кредитування не вирішено – Союз сільгосппідприємств

Проблема, що виникає кожного року давно була б вирішена, якби аграріям забезпечили більш прийнятні умови кредитування, сказав Радіо Свобода перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств Василь Ярошовець. Водночас держава ще не компенсувала фермерам відсотки по кредитах за попередні роки, нагадав він.

«Треба дивитися, який доступ до кредитних ресурсів, які умови отримання цих кредитних ресурсів. Якщо доступ до кредитних ресурсів буде вільний, а також буде нормальна компенсація банківських ставок, то тоді це, може, у якійсь мірі можна буде зрозуміти. Прямої допомоги чекати, дійсно, не доводиться», – зазначив Ярошовець.

Він запевнив, що селяни у будь якому разі забезпечать проведення посівної кампанії. Утім, за словами Ярошовця, за розумної допомоги з боку держави якість врожаю була б кращою, а його обсяги більшими.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG