Доступність посилання

ТОП новини

США: ознаки піднесення економіки


Будинок Федеральної резервної системи

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах останні показники свідчать про значне поліпшення економіки. Для багатьох спостерігачів, навіть для професійних економістів, дані про значне збільшення робочих місць стали несподіванкою. Вважають, що це виразна ознака наступу кращих часів після років рецесії.

Підстави для нового оптимізму дає той факт, що у лютому раптом значно зросла кількість робочих місць у приватному бізнесі, на противагу державному секторові. Це свідчення того, що підприємства вийшли з рецесії і знову наймають робітників.

Президент Барак Обама не міг приховати свого ентузіазму: «Цього ранку ми довідалися, що безробіття знизилося до найнижчого рівня упродовж майже двох років. Наша економіка додала 222 тисячі робочих місць у приватному секторі і це дванадцятий підряд місяць (з показниками) зростання приватного сектора».

Спеціалісти поділяють оптимізм президента США. Білл Роджерс, економіст Радгерського університету, каже в інтерв’ю Національному громадському радіо: «На мою думку, ключовим фактором тут є прискорення. Виглядає так, що економіка переключає швидкість з першої на другу або з другої на третю, залежно від вашої перспективи». Колега Роджерса, Ліза Линч, декан кафедри соціальної політики університету Брандейз, вважає, що «...це чудово, оскільки йдеться про робочі місця, де пересічна зарплатня вища, добрі пільги, до того ж, є чимало вторинного працевлаштування внаслідок поліпшень у виробничих секторах».

Статистика оптимізму

Рівень безробіття минулого місяця знизився до 8,9 відсотка – вперше від квітня 2009-го року – нижче 9 відсотків. Водночас, відчутно поменшало місць у штатних та федеральних установах, що теж сприймають як позитивний фактор.

Газета The Wall Street Journal, яку вважають речником інтересів ділових кіл, і постійно критикує економічну політику Білого дому, у редакційній статті під нетипово оптимістичним заголовком «Нарешті – нові робочі місця» підкреслює підвищення зайнятості у будівельній промисловості, що може означати закінчення періоду занепаду в цій ділянці національної економіки.

Про підвищення зайнятості говориться й у щойно опублікованому огляді Федеральної резервної системи. Одначе Бен Бернанкі, голова цього американського еквіваленту центробанку, сказав законодавцям, виступаючи зі свідченнями у Конгресі, що «поки ми не побачимо тривалого періоду створення нових робочих місць, ми не можемо вважати відновлення економіки постійним явищем».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG