Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина звинуватила ще п’ять журналістів у справі «перевороту»


Суд у Туреччині висунув сьогодні звинувачення ще п’ятьом журналістам у причетності до спроби державного перевороту, яка, як стверджує прокуратура, відбулася 2003 року.

Їх також вирішено залишити під вартою на час судового процесу.

Учора таке ж звинувачення суд висунув іще двом журналістам, яких теж вирішили лишити під вартою після затримання позаминулого тижня.

Опозиція і значна частина турецьких засобів інформації вважає, що заяви влади про тодішню спробу перевороту мають на меті придушити політичне інакодумство в країні.

Уряд же заявляє, що цей процес свідчить про зміцнення демократії в країні, бо викриває незаконну діяльність.

У справі йдеться про замах на державний переворот, як стверджує звинувачення, 2003 року проти помірковано ісламістського уряду прем’єр-міністра Реджепа Тайїпа Ердогана. Він же очолює уряд відтоді й донині. Тим часом за цим звинуваченням були затримані вже сотні людей.

Європейський Союз, до якого прагне вступити Туреччина, вже заявив, що затримання журналістів викликають побоювання щодо свободи слова. Зі схожими заявами виступають і правозахисники, а також Сполучені Штати Америки.

У червні в Туреччині мають відбутися парламентські вибори, на яких Ердоганова Партія справедливості і розвитку змагатиметься за вже третій термін при владі.
XS
SM
MD
LG