Доступність посилання

ТОП новини

На берегах Рейна надзвичайний стан – усі святкують карнавал


Те, що німці вміють не лише ідеально майструвати машини, але й веселитися, «відриваючись», так би мовити, за повною програмою, щоразу доводить карнавал. Особливо в прирейнських містах панує «надзвичайний» стан, коли досягає кульмінації «п’ята пора року» – так у Німеччині називають свято блазнів. У трояндовий понеділок на вулицях Кельна, Дюссельдорфа, Майнца вся влада перебуває в руках веселих ряджених.

Практично в усіх прирейнських містах у понеділок рівно о пів на першу стартували карнавальні колони. На вулиці вийшли мільйони ряджених – сприяла гарному настрою й сонячна погода. Тим, хто не знайомий з карнавальною традицією, але кого в ці дні доля занесла на береги Рейна, не слід дивуватися, що просто серед білого дня раптом можуть піднестися переодягнуті фурії й щосили розцілувати кого завгодно. Такою вже є традиція карнавалу в Західній Німеччині – роздавати поцілунки незнайомцям.

«Тут ми пропускаємо тільки того, хто заплатить митний збір, а саме прийме від нас поцілунок», – каже на підтвердження одна з жінок у Кельні. На карнавал вона перевдягнулась бджілкою. Для таких поцілунків є навіть спеціальний вислів – «бютцен». Це слово розуміє навіть не кожен німець, а тільки місцеве населення, яке володіє, наприклад, кельнським діалектом. Що ж, тут у ці дні демонструють на практиці, що кохання й гарний настрій справді врятує світ.

Сатира – від міністра до ченців

Учасники карнавалу також не цураються й гострої сатири. Як і слід було того очікувати, одним з головних об’єктів критики став цього року Карл-Теодор цу Ґутенберґ. Він був змушений піти з посади міністра оборони Німеччини через звинувачення в плагіаті при написанні своєї докторської дисертації. Учасники карнавалу виготовили фігуру екс-міністра з пап’є-маше, посадили його на картонний літак-винищувач, який врізається у відомство канцлера.

Не забули й про лівійського диктатора Каддафі: його фігура, посміхаючись, сидить на авто, за ним діжка з нафтою; європеєць стає перед диктатором навколішки, на спині мішок із грошима, й цілує Каддафі у те місце, яким сідають на ґанок. Від учасників прирейнського карнавалу дісталося й католицькій церкві через скандали навколо знущань над дітьми: один священик тримає на колінах дитину, а поруч напис «Світовий день дитини ми відзначаємо щодня».

Клоун – це завжди модно

Це так звані тематичні візки, з яких складається головна колона карнавалістів. Вона прокладає собі шлях серед тисяч роззяв, які вишукувалися вздовж маршруту проходження колони. Тут можна побачити найрізноманітніші костюми – пірати, римляни, ковбої, магічні істоти, ченці...

Але що робити, наприклад, іноземцям, які випадково приїхали в ці дні до Кельна чи Дюссельдорфа? Який костюм можна приготувати нашвидкуруч?

«Клоун! Просто костюм клоуна! Такий костюм завжди підходить для карнавалу!» – порадили три грації вже дещо похилого віку, але з гарним настроєм. Усі троє одягнені в костюми метеликів.
Гравець німецької збірної з футболу Лукас Подольські на параді у Кельні

Цукерки з неба

І ще одна важлива порада для тих, хто вирішить, можливо, наступного року побувати на прирейнському карнавалі. Навіть у сонячну погоду варто взяти з собою парасольку. Під час проходження головної колони слід її розкрити та перевернути. Так значно зручніше ловити цукерки, шоколадки, карамель, які тонами летять у натовп із тематичних фургонів.

А ловити справді є що: лише в Дюссельдорфі цього року на учасників карнавалу висипали близько 60 тонн солодощів, що за вагою дорівнює дванадцятьом дорослим слонам.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG