Доступність посилання

ТОП новини

Азаров доручив підготувати кадрові рішення для ліквідації боргів за газ


Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив підготувати кадрові рішення стосовно керівників підприємств, регіонів і відомств, які допустили найбільшу заборгованість за розрахунками за природний газ.

«Доручаю першому віце-прем’єру Андрію Клюєву разом із віце-прем’єром Віктором Тихоновим у п’ятницю подати пропозиції про кадрові рішення стосовно керівників, які протягом практично півроку, як мінімум, мирилися з шаленою заборгованістю, й одночасно – план-графік погашення заборгованості, який виконуватимуть нові керівники підприємств або регіонів і відомств», – сказав прем’єр, відкриваючи засідання уряду.

За його словами, стан розрахунків за спожитий природний газ фактично підриває зусилля уряду щодо стабілізації фінансової ситуації в енергетичному секторі.

«При тому, що оплата послуг ЖКГ населенням тримається на рівні 90%, від початку року заборгованість за спожитий природний газ перевищила три мільярди гривень. Загальна заборгованість за опалювальний період 2010-2011 років майже сягнула 11 мільярдів гривень», – заявив Азаров.

За його словами, нижчий за середній рівень розрахунків за спожитий газ в опалювальний сезон 2010-2011 року в таких областях: Закарпатській (28%), Донецькій (37%), Луганській (39%), Кіровоградській (41%).

Найбільший абсолютний обсяг загальної заборгованості мають підприємства таких областей: Дніпропетровської – майже два мільярди гривень, Донецької – близько двох мільярдів, Харківської – 1,5 мільярда, Луганської – 704 мільйони гривень.

Як уточнили в прес-службі уряду, найбільшими боржниками за спожитий природний газ є комунальне підприємство «Харківські теплові мережі», держпідприємство «Криворізька теплоцентраль», обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго», орендне підприємство «Донецькміськтепломережа», концерн «Міські теплові мережі» (Запоріжжя).
XS
SM
MD
LG