Доступність посилання

ТОП новини

У Києві нагороджують столичних призерів конкурсу імені Яцика


Сьогодні, 9 березня, у Києві нагороджують столичних переможців і призерів третього етапу конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, а також їхніх учителів. Про це Радіо Свобода повідомив Михайло Слабошпицький, виконавчий директор Ліги українських меценатів, одного з засновників конкурсу.

«Сьогодні в Будинку вчителя ми нагороджуємо майже 30 школярів, півтора десятка студентів і десь півтора десятка вчителів», – сказав Слабошпицький.

Перед цим, за його словами, нагородили, 46 військовослужбовців – курсантів, ліцеїстів і молодших офіцерів.

Нині журі готується до роботи з нагородження переможців і призерів четвертого етапу конкурсу. Всі роботи зашифровані, і журі «за тиждень-два» визначить переможців, повідомив виконавчий директор Ліги українських меценатів.

«Ми вже думаємо про офіційне закриття конкурсу, яке традиційно відбудеться в театрі імені Франка в травні, 11-15 числа», – сказав Слабошпицький.

Щодо того, скільки всього учнів і студентів взяли участь у цьогорічному конкурсі, то, за його словами, такої статистики нині немає.

«Раніше ми проводили конкурс за підтримки Міносвіти, і статистика була за міністерством. Нині цієї цифри ми не маємо. Але ми знаємо, що конкурс зазнав втрат, оскільки у двох областях серед школярів він не відбувся: у Сумській і Харківській. Там був лише конкурс серед студентів і учнів профтехосвіти, оскільки не було наказу міністра освіти», – заявив виконавчий директор Ліги українських меценатів.

У листопаді 2010 року Міносвіти одноосібно ухвалило рішення про складання з себе повноважень співорганізатора конкурсу.

За даними Ліги українських меценатів, щорічно в конкурсі імені Петра Яцика беруть участь до п’яти мільйонів учасників. Цей конкурс паралельно з Україною проходить у більш ніж 20 країнах світу, де є українські діаспори.
XS
SM
MD
LG