Доступність посилання

ТОП новини

Герман: Шкляр отримає Шевченківську премію, коли прийде час


Письменник Василь Шкляр отримає Шевченківську премію, «коли на це прийде час», заявила сьогодні у Каневі заступник голови Адміністрації Президента України Ганна Герман.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є шанс у Шкляра отримати Шевченківську премію, Герман сказала: «Звичайно. Він же не відмовився, він попросив відкласти і в указі це передбачити: щоб зараз не було його прізвище в указі, а було воно тоді, коли прийде на то час».

Як наголосила заступник голови Адміністрації Президента, письменник у своєму зверненні до глави держави сам просив Віктора Януковича не нагороджувати його Шевченківською премією 2011 року.

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури письменнику Василеві шкляру за роман «Залишенець. Чорний Ворон». Таке рішення ухвалили в результаті таємного голосування за підтримки 17 представників комітету.

4 березня Шкляр заявив, що не може прийняти Шевченківську премію, доки посаду міністра освіти і науки, молоді та спорту обіймає Дмитро Табачник.

Того ж дня Президент підписав указ про присудження шістьом діячам культури Національної премії України імені Тараса Шевченка в розмірі 250 тисяч гривень кожна. Серед нагороджених прізвища Шкляра не було.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG