Доступність посилання

ТОП новини

Енда Кенні став прем’єр-міністром у новому коаліційному уряді Ірландії


Енда Кенні
Енда Кенні

Лондон – У перший день роботи нового складу нижньої палати парламенту Ірландської Республіки лідера правоцентристської партії «Фінє Ґел» Енду Кенні обрано прем’єр-міністром країни.

Енда Кенні очолив новий коаліційний уряд правоцентристів і лівоцентристів у результаті дочасних парламентських виборів, викликаних відставкою попереднього уряду прем’єра Браяна Кавена через обурення ірланців щодо умов багатомільярдної міжнародної допомоги Ірландії для відвернення дефолту країни. Фінансова криза стала наслідком колапсу на ринку нерухомості.

Допомогу на суму у 85 мільярдів євро Ірландії пообіцяли Міжнародний валютний фонд та Європейський Союз. Але багато мешканців країни сприйняли запропоновані умови як кабальні (Ірландія має платити 5,8 відсотка інтересу), і це викликало політичну кризу.

Вже за два дні новому прем’єрові доведеться вести важкі переговори із партнерами в ЄС щодо умов фінансового порятунку. Кенні обіцяв виборцям змінити ці умови.

Проте фахівці вважають, що зробити це буде надзвичайно складно. Зокрема, так каже оглядач впливової газети Irish Times Артур Бізлі.

«Він поїде на переговори і спробує попросити нижчий відсоток виплати цих позик. На додаток, і це дуже важливо, його виборча кампанія ґрунтувалася на тому, що він змусить великих власників банківських облігацій в ірландських фінансових інституціях погодитися на часткову втрату їхніх інвестицій. Європейські чинники проти цього положення, і тут буде дуже-дуже складно. Зокрема, Європейський центробанк, що з надзвичайно великим розмахом підтримує ірландські банки, категорично проти цього», – вважає оглядач.

Складне завдання для малодосвідченого урядовця

59-річний колишній шкільний учитель Енда Кенні має відносно небагато досвіду урядування. Раніше він мав міністерський портфель лише раз, коли від 1994 до 1997 року очолював міністерство туризму і торгівлі.

Він керуватиме коаліційним урядом, третину з якого складуть члени лівоцентристської Лейбористської партії. Разом партія «Фінє Ґел» Кенні та лейбористи мають у новій нижній палаті парламенту 113 мандатів із 166 – це нечувана для ірландської політики більшість.

«Фінє Ґел» на виборах 25 лютого здобула найбільшу перемогу у своїй історії, скориставшися із хвилі невдоволення на адресу доти панівної партії «Фіана Фоль». «Фіана Фоль», після 14 років перебування при владі, втратила 58 із своїх 78 парламентських місць.

Ірландці сподіваються, що рекордний мандат підтримки допоможе Кенні у складних перемовах з донорами. Вони побоюються, що нинішні суворі умови міжнародної допомоги можуть призвести до банкрутства економіки і широкомасштабного безробіття.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG