Доступність посилання

ТОП новини

Галичани байдужіють до політики


Львів – Протягом останнього року лідером у львівському партійному рейтингу залишається Всеукраїнське об’єднання «Свобода», за даними дослідження соціологічної групи «Рейтинг». Тим часом колишні партійні фаворити львів’ян втрачають своїх прихильників. Які фактори впливають на зміну електоральних настроїв галичан?

Кожен антиукраїнський крок влади сприяє зростанню рейтингу ВО «Свобода» у Львові. Водночас, коли інші політичні партії об’єднуються довкола когось із кандидатів на посаду Президента, Арсенія Яценюка чи Юлії Тимошенко, то «Свобода» втрачає електорат, зауважив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

«Олег Тягнибок сприймається значно менш національним політиком, ніж той же ж Арсеній Яценюк. Тягнибоку варто зосередитись на державотворчих питаннях, якщо має плани на 2015 рік», – каже соціолог.

Яценюк і Тимошенко тримають першість серед львів’ян

Те, що «Батьківщина» була позбавлена права участі у виборах у Львівську міську та обласну ради стало причиною падіння її рейтингу. Торік у березні партію Юлії Тимошенко, за результатами опитування, підтримували більше ніж 25% виборців, а у листопаді – удвічі менше. Зараз політична сила Юлії Тимошенко у львівському рейтингу посідає друге місце, а третя у списку – партія «Фронт змін».

Якби вибори в парламент відбулись найближчим часом, то понад 26% львівських виборців проголосували б за ВО «Свобода», за «Батьківщину» – 19% , Фронт змін – більше ніж 14%, по 3-4% отримали б Партія регіонів, «Наша Україна», «Сильна Україна», «Громадянська позиція».

Щодо президентських виборів, то симпатії львів’ян розділились майже порівно між Арсенієм Яценюком та Юлією Тимошенко.

Місцеві органи влади стали місцем популізму

Політолог Ігор Марков вважає, що ВО «Свобода» використовує місцеві органи влади для передвиборчого піару, оскільки партія розраховує на місця у парламенті. За словами експерта, якщо Львівська обласна адміністрація займатиметься соціально-економічними питаннями, а рада – політичними, це матиме поганий вислід.

«Акцентування на протистояннях знеохочуватимуть людей до влади і будь-яких політичних сил, які ставатимуть у Галичині дедалі маргінальнішими. Відбудеться подальше відчуження політиків від виборців, що призведе до негативних результатів як для одних, так і для других», – наголосив політолог.

Галицькі виборці стануть ще більш байдужими до політичної ситуації у державі, якщо у місцевих органах влади займатимуться популізмом і демагогією, що уже відбувається і є повторенням подій 1994 року, наголосив Радіо Свобода громадсько-політичний діяч Микола Горинь.

«Ми можемо отримати велику байдужість виборців і люди почнуть вирішувати проблеми самі по собі, незважаючи на ситуацію в цілій державі», – каже він.

Соціологічна група «Рейтинг» опитала 800 респондентів у Львові і похибка дослідження становить менше від трьох відсотків.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG