Доступність посилання

ТОП новини

Корнійчук просить суд закрити справу проти нього


Колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук просить Печерський районний суд Києва суд закрити кримінальну справу проти нього. Відповідне клопотання адвокат екс-чиновника Ігор Фомін заявив на попередньому засіданні суду в його справі.

Захисник нагадав, що екс-перший заступник міністра обвинувачується в тому, що, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, він підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування «Нафтогазу України» в одного виконавця, через що держава нібито мала додаткові витрати при виконанні умов цього контракту на суму близько шести мільйонів гривень.

Як наголосив Фомін, раніше Генеральна прокуратура розслідувала кримінальну справу за фактом підробки посадовими особами Мін’юсту у зв’язку зі складанням цього ж документа. Цю кримінальну справу закрив Печерський, апеляційний та Верховний суди України. «Суди визнали, що не було завдано шкоди державі, тобто в діях посадових осіб Мін’юсту не було складу злочину», – заявив адвокат.

Прокурор, який підтримує звинувачення, попросив суд не задовольняти це клопотання.

Крім того, Корнійчук попросив суд змінити йому запобіжний захід з підписки про невиїзд на взяття на поруки народних депутатів або під заставу. Як мінімум, він просить суд дозволити виїжджати з місця проживання і пересуватися в межах території України.

Своє клопотання екс-урядовець пояснив необхідністю роботи адвокатом, оскільки він є єдиним годувальником у сім’ї, а також своєю політичною діяльністю (очолює Українську соціал-демократичну партію).

Наразі суд пішов до дорадчої кімнати для ухвалення рішення за цими клопотаннями. Як очікується, суддя оголосить постанови щодо них о 13:00.
XS
SM
MD
LG