Доступність посилання

ТОП новини

Посол США: найбільша проблема інвесторів в Україні – «кумівство»


Посол США в Україні Джон Теффт заявляє, що найбільшою проблемою, з якою стикаються в Україні американські інвестори, є «кумівство» в економіці. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «День».

За словами Теффта, реформи в Україні просуваються, але очевидно, що США хочуть, щоб вони просувалися якнайшвидше. «Чи є ще в країні кумівство, зокрема, в економіці? Звісно. Це саме ті проблеми, з якими стикаються тут американські компанії. Знову ж таки, ми ділимося нашими думками дуже відверто», – сказав дипломат.

За словами посла, одне з питань, яке обговорювали віце-президент США Джо Байден і Президент України Віктор Янукович, – це збільшення американських інвестицій в Україну. «Це як в інтересах України, так і в наших інтересах. Чесно кажучи, американські компанії, які перебувають тут довгий час і мають реальні проблеми, будуть одними з перших, хто інвестує ще більше грошей у вашу країну. Але вони відчувають величезні ризики, вони не бачать тут чесності і прозорості», – додав Теффт.

Посол запевнив, що США хочуть, щоб американські компанії займалися в Україні бізнесом. За словами Теффта, в нього немає точних даних щодо того, скільки інвесторів пішло з України. «Ми знаємо, що були деякі інвестиції, а також те, що деякі підприємці пішли з України. Я знаю, що деякі присутні тут компанії хотіли б вкладати більше коштів. Але їх зупинило те, як з ними поводяться, вони не хочуть ризикувати», – заявив посол.
XS
SM
MD
LG