Доступність посилання

ТОП новини

«Укртелеком» продають «коту у мішку»?


Київ – Сьогодні, 11 березня, Фонд державного майна та австрійський концерн EPIC мають підписати договір щодо купівлі-продажу понад 90% акцій компанії «Укртелеком». Продаж відбувається без конкурсу, оскільки всі необхідні документи подала лише одна компанія.Експерти скептично оцінюють перспективи розвитку «Укртелекому» після приватизації.

Конкурс із продажу «Укртелекому» мав відбутися наприкінці минулого року. Його стартова ціна становила 10,5 мільярдів гривень. Проте пропозиція була лише від австрійського концерну EPIC. Відтак, конкурсу не було. У зв’язку з цим проводилась дооцінка пакета. Оцінювач, консалтингова фірма «Острів», на початку лютого визначив вартість держпакета всього на 75 мільйонів дорожче стартової ціни. Після цього EPIC заявив про готовність сплатити зазначену суму.

Зважаючи на відсутність конкурсу та привабливість підприємства, деякі експерти припускали, що невдовзі після купівлі воно може бути перепродане. Такі заяви у Фонді відкидали.

Під кого купують

На переконання ж колишнього керівника ФДМ, першого заступника голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Олександра Бондаря, «Укртелеком» продають під найближче президентське оточення.

«Купується воно під найближче оточення Януковича. Думаю, найближчими місяцями ми довідаємося, хто ж його купив. Ніхто нічого не буде перепродувати», – говорить Бондар.

Зважаючи на те, що сьогодні достеменно не зрозуміло, хто саме стає власником «Укртелекому», наголошує Олександр Бондар, давати будь-які прогнози щодо перспективи розвитку цього підприємства неможливо.

«Ми досі не знаємо, хто конкретно його придбав, які фінансові можливості у цієї людини чи структури і хто взагалі це є. Кота у мішку ми отримали як покупця».

Що стане умовами купівлі-продажу

Втім, як зазначає ще один екс-голова ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко, наразі принциповим є не так те, хто саме купує «Укртелеком» і чи будуть його перепродувати, як умови конкурсу, які мають бути підписані сьогодні.

«Якщо він навіть п’ять разів перепродується, то умови конкурсу, які прописані на 10 років, контролюються державою, – наголошує Семенюк-Самсоненко. – А от уже виконання цих умов конкурсу і є процесом переходу власності. Не удар молотка та поступлення грошей, а акт, який буде складено з виконання інвестиційних зобов’язань».

Раніше ж керуючий партнер EPIC Петер Голдшайдер припускав реструктуризацію та подальший продаж «Укртелекому» стратегічному інвесторові. Водночас він зазначав, що EPIC розглядає інвестиції у компанію, як такі, що мають довгостроковий характер. Відтак негайний перепродаж не передбачався.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG