Доступність посилання

ТОП новини

Молоді українські народні дипломати відвідують Латвію


Рига – Майже 100 молодих народних дипломатів із різних областей України прибули до Латвії, щоб взяти участь у проекті «Весняна Рига». Із 10-го по 12 березня молоді українці знайомляться зі столицею та іншими містами Латвії, зустрічаються з депутатами Саейму та Ризької думи, спілкуються з представниками української діаспори та латвійськими однолітками. Народним дипломатам не байдужий імідж України в очах світової спільноти, тому вони презентують у Ризі свої регіони із позиції молодого покоління. Повернувшись додому, їм буде що розповісти про Латвію, яка є членом ЄС та НАТО.

Проект «Весняна Рига» започаткований завдяки ініціативі Асоціації сприяння міжнародного бізнесу та розвитку України, Молодого народного руху України та Українського центру дітей та молоді Латвії за сприяння Посольства України у Ризі.

Керівник Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку Андрій Мельник зазначив Радіо Свобода, що молоді українські дипломати окрім Риги планують відвідати й інші європейські столиці.

«Ми хочемо вивчати євроатлантичну інтеграцію на місці, дізнатися, що дає Велика Європа для цих країн, – каже він. – Ми хочемо виховувати в української молоді риси європейської молоді. І друге, що робить у цьому проекті Молодий народних рух – це налагодження зв’язків та встановлення творчої співпраці між молоддю України та українською молоддю у діаспорах».

Вчитися любові до України у діаспори

Президент Молодіжного об’єднання народних дипломатів, віце-президент з міжнародних питань Молодого народного руху України Олексій Захарченко розповів, що ідея налагодити більш тісні зв’язки із молоддю діаспори турбувала його вже досить давно, але реальне втілення набула після участі у Конгресі українських молодіжних організацій у Болгарії.

«Це стало таким поштовхом, коли я побачив очі цих молодих людей, як вони говорять, як вони знають українську мову, я вночі не міг заснути, аж сльоза потекла. І коли я побачив у них колекцію українських пісень, українських книжок, дізнався про їхні знання, я був вражений. Тому що в Україні сумна ситуація із молоддю. Дуже велика кількість не говорить українською, слабо орієнтується в історії та традиціях. Я побачив у закордонних українцях потенціал, повірив їм і для себе зробив висновок, що молодь в Україні має знати своїх героїв, які живуть за кордоном», – зазначив Олексій Захарченко

Він написав проект про налагодження зв’язків із молоддю діаспори й зміг виграти грант Президента України для обдарованої молоді.

«Потрібно привести їх в Україну, щоб молоді українці познайомилися із молоддю діаспори. Цей проект ми збираємося поєднати з іншим – таборуванням біля гори Говерла. Вони разом з нами піднімуться на гору заспівають там гімн України, встановлять прапор. Думаю це їм запам’ятається і стане значним поштовхом до розвитку наших відносин і взагалі нового етапу розвитку відносин між молоддю України та молоддю діаспори», – зауважив Олексій Захарченко

Допоможуть новітні технології

Вчитель історії та права Черкаської гімназії № 9 Андрій Стецюк вважає, що проекти співпраці з діаспорою та будь-які молодіжні форуми є важливою перспективою для розвитку міжнародних зв’язків України і виховання майбутньої української дипломатичної та політичної еліти.

«Молодь сьогодні стає більш глобалізованою. З’явився вже WiFi інтернет, соціальні мережі й нам, можливо, у цьому напрямку буде більш продуктивно працювати, зокрема у налагодженні будь-яких контактів», – зауважив народний дипломат

Наразі візит до Латвії стане важливим етапом в діяльності української молодіжної дипломатії, висловила упевненість президент Центру дитячої дипломатії Кременчука Оксана Рибалка.

«Я приїхала до Латвії, щоб дізнатися про історію, культуру, економіку цієї країни, а також поспілкуватися із багатьма відомими особами, – каже вона. – Поспілкувавшись із місцевими українцями, я зрозуміла наскільки важлива Україна, українська мова та культура не лише в самій Україні, але і в інших країнах».

У перебігу зустрічі із представниками парламенту та Ризької думи народні дипломати мають намір передати листи-пропозиції від керівників українських міст, щоб сприяти налагодженню регіональної співпраці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG