Доступність посилання

ТОП новини

У парламенті пропонують мораторій на підвищення пенсійного віку для жінок


Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту ухвалити за основу проекти законів про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України та про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок.

Про це повідомили в інформаційному управлінні парламенту.

Зокрема, Комітет пропонує ухвалити законопроект про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України, яким передбачається встановити до 1 січня 2030 року мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, визначеного у статті 26 Закону «Про загальнообов´язкове державне пенсійне страхування» та у інших нормативно-правових актах України.
На засіданні також розглянуто законопроект про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Ним пропонується до 1 січня 2020 року встановити мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком.

Члени Комітету зазначили, що спроба вирішити існуючі проблеми у фінансовому становищі Пенсійного фонду за рахунок підвищення віку виходу на пенсію жінок та підвищення мінімального стажу роботи і мінімального страхового стажу для чоловіків і жінок, необхідного для призначення всіх видів пенсії, не вирішить проблеми подолання дефіциту Пенсійного фонду.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG