Доступність посилання

ТОП новини

Азаров хоче зекономити на зарплатах і пенсіях громадян – опозиція


Київ – Влада приховує реальні темпи інфляції, заявляють в опозиції. Таким чином уряд намагається уникнути індексації заробітних плат та пенсій, кажуть там. Водночас, прем’єр-міністр Микола Азаров запевняє у тому, що річна інфляція в Україні становить менше 10 відсотків.

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряду вдалося у 2010 році стримати зростання продовольчих цін. За його словами, це відбилося і на загальних економічних показниках, зокрема на темпах інфляції, яка за рік не перевищила 10 відсотків.

«Десятий рік відзначився рекордним зростанням цін на продовольчі товари. А як наш уряд упорався? Так, за окремими позиціями було допущене значне зростання цін на продукти харчування. Але загалом індекс цін вдалося втримати на прийнятному, 9,1 відсотка, рівні. І це була проведена колосальна робота», – запевнив Азаров.

Інфляція за 2010 рік не менша ніж 30 відсотків – Соболєв

В опозиції піддають сумніву цифри, якими оперує голова уряду. За словами заступника голови парламентської фракції БЮТ-Батьківщина Сергія Соболєва Микола Азаров маніпулює статистичними даними. Адже упродовж 2010 року ціни на окремі види товарів, зокрема харчові продукти, зросли у кілька разів, відтак навіть середній показник має бути значно більшим ніж 10 відсотків, каже опозиціонер.

«Такий рівень інфляції проголошується урядом Азарова і Януковича тільки виключно з однією метою: щоб не індексувати пенсії і заробітні плати на рівень інфляції. Достатньо взяти ціну на продукти першої необхідності, причому, взяти саме український споживчий кошик. Тоді перша оцінка того, що є, буде не нижчою ніж 30 відсотків за підсумками минулого року. На жаль, якщо цей уряд негайно не буде відставлений, країна буде голодувати», – вважає Соболєв.

Тим часом, стало відомо, що життя українців найближчим часом знову подорожчає. «Нафтогаз Україна» планує в кінці опалювального сезону на 26 відсотків підвищити тарифи на газ для населення, про це заявив голова правління компанії Євген Бакулін.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG