Доступність посилання

ТОП новини

Японія: з пошкодженої АЕС поширюється радіація


З пошкоджених внаслідок землетрусу і цунамі реакторів японської атомної електростанції «Фукусіма-1» поширюється радіація.

Виступаючи в телеефірі на прес-конференції, прем’єр-міністр Японії Наото Кан попередив про небезпеку ускладнення ситуації і закликав людей, що живуть у межах 30 кілометрів від АЕС, не виходити на вулицю.

«Радіація поширилася з цих реакторів, її рівень видається дуже високим, також є дуже високий ризик продовження виходу радіоактивних матеріалів», – сказав прем’єр-міністр Японії Наото Кан.

Раніше з 20-кілометрової зони навколо АЕС «Фукусіма-1» влада евакуювала більшу частину жителів.

Коментарі Наото Кана оприлюднені після вже другого вибуху, зафіксованого за останні три дні, цього разу в залі третього реактора АЕС (у суботу вибух стався в залі першого), серйозних проблем із охолодженням другого реактора і пожежі на четвертому енергоблоці, яку вдалося загасити. Внаслідок цих інцидентів рівень радіації час від часу зростав до небезпечних величин.

На пошкодженій станції близько півсотні співробітників намагаються запустити в роботу систему охолодження реакторів. Сотні інших працівників евакуйовані.

Проблеми є й на сусідній АЕС «Фукусіма-2». Навколо неї теж здійснили евакуацію.

Влада оприлюднила нові дані про число жертв землетрусу і цунамі. Кількість людей, офіційно визнаних загиблими, перевищила 2400. За попередніми оцінками, цей показник може зрости до 10 тисяч осіб.
XS
SM
MD
LG