Доступність посилання

ТОП новини

Влада досі не визначилася з кредитами (огляд преси)


Київ – Якщо не брати до уваги скептиків і вважати, що економічна криза в Україні, та й у світі, вже завершилася, то голови більшості аналітиків традиційно повертаються у бік банківського сектору. Адже, як пише експерт газети «Україна молода», економіка України для успішного розвитку потребує кредитування, насамперед, довгострокового. Однак поки що ситуація лишається незрозумілою, бо й досі влада не визначилася, що робити зі злісними боржниками, валютними кредитами, банками-банкрутами та «дрібними» фінустановами. Більше з проблемою кредитів в Україні видання знайомить у статті «Біля гаманця, на роздоріжжі».

А ось журналістів тижневика «Ділова столиця» на початку року приємно здивував український фондовий ринок. У той час як країна повільно виходила із затяжних зимових свят і насилу налаштовувалася на робочий лад, фондові спекулянти щосили торгували акціями та ставили рекорди із вкладеннях в цінні папери. Інвестиції давали солідні заробітки – до 30–40%. Найактивніше поводилися приватні інвестори – пересічні громадяни, активність яких стала головним двигуном українського фондового ринку. Про перспективи ринку докладніше йдеться в матеріалі «Трейдинговий бум».

Дописувач газети «Голос України» переконаний, що в Україні йде неоголошена перманентна атака: в першу чергу на Президента Віктора Януковича, в другу – на суспільство. Передусім – психологічна. Голові держави нав’язують думку, що він у глибокому ворожому оточенні. Чітко окреслена мета «доброзичливців» – утворити вакуум навколо Президента, дозувати інформаційні потоки і перетворити голову держави на ізольовану особу, якою можна буде маніпулювати. Заголовок статті – «Атака на Президента, або Теорія змови-2».

Експерт газети «День» розмірковує над тим, яким має бути український музей у ХХІ столітті. Він вважає, що сучасна музейна справа в державі затрималася в пострадянському періоді. Замість того, щоб стати майданчиком для пізнання та обміну думками, сучасні українські музеї й досі занадто унормовані. Керівний принцип у музейній сфері – це Покарання за Неправильні Дії. Однак, як переконує експерт, жодних ініціатив знизу в такій системі бути не може. Бо саме ця «вертикаль» не дає потенціалові людей розкритися та штовхнути країну вперед. Про це наголошується в публікації «Музейну «вертикаль» необхідно реформувати в «горизонталь».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG