Доступність посилання

ТОП новини

Імператор Японії виступив із телезверненням


Імператор Японії Акіхіто виступив сьогодні з телезверненням до народу. Він заявив, що глибоко занепокоєний наростанням ядерної кризи, і закликав людей не здаватися.

Імператор Японії вкрай рідко виступає на публіці. Це був його перший коментар у зв’язку з трагедією в Японії.

Імператор у сучасній Японії є «символом держави і єдності народу» і не має ніяких владних повноважень, лише деякі представницькі функції, які він виконує на доручення уряду, та час від часу він виступає з заявами як публічна особа.

Тим часом сьогодні на деякий час були евакуйовані співробітники АЕС «Фукусіма-1», які працювали над охолодженням пошкоджених внаслідок землетрусу і цунамі реакторів.

Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано заявив, що це сталося через небезпечне підвищення радіаційного фону: «Рівень випромінювання на головному вході на об’єкт з десятої години ранку раптом різко зріс і сягнув 1000 мілізівертів на годину. Тому ми здійснили тимчасову евакуацію працівників у безпечніші місця».

За словами Едано, влада Японії може звернутися до американської армії з проханням допомогти в охолодженні реакторів на аварійній станції.

Раніше надійшла інформація про білий дим невідомого походження, що піднімався над третім реактором. У ніч на середу сталася нова пожежа на четвертому енергоблоці. З відкритим вогнем пожежникам вдалося впоратися.

У районах Японії, потерпілих внаслідок землетрусу й цунамі, тривають рятувальні роботи. За оцінками, кількість жертв перевищить 10 тисяч осіб. Близько півмільйона японців залишилися без даху над головою.
XS
SM
MD
LG