Доступність посилання

ТОП новини

У Молдові загострилися дискусії про права сексуальних меншин


Прага – Щоб підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом, уряд Молдови підготував антидискримінаційний законопроект. Він забороняє утиски на основі статі, національності, віросповідання і сексуальної орієнтації. Але останній пункт викликав обурення у місцевих консерваторів, які залучили на свою підтримку релігійного активіста зі Сполучених Штатів.

У Молдові є «чорний список» громадських діячів, які захищають права сексуальних меншин. Його склали консервативні християнські групи – Pro Familia і Moldova Creștină. У списку опинилися кілька депутатів і керівник державного телебачення. Вони можуть покинути список, якщо напишуть заяву з критикою урядового законопроекту про заборону дискримінації.

«Антидискримінаційний законопроект – це лише насіння. Як тільки його посадять в країні, він перетвориться на дерево, яке дає отруйні плоди», – сказав Радіо Свобода віце-президент об’єднання Pro Familia Віталіє Мар’ян.

Молдовські консерватори запросили до Кишинева американського пастора і юриста Скотта Лайвлі. Він багато їздить по світу та агітує проти захисту прав сексуальних меншин. Хоча науковці заперечують, що сексуальна орієнтація є особистим вибором людини, Лайвлі вірить саме в це. У Молдові він наводив, на його думку, негативний досвід інших європейських країн у цій царині, таких, як Велика Британія.

«Схваливши закон і нормалізувавши гомосексуалізм, Велика Британія поставила права людини з ніг на голову. Тепер там зазнають дискримінації люди, які намагаються дотримуватися релігійних свобод і родинних цінностей», – заявив Скотт Лайвлі.

Американський пастор вже їздив із подібним посланням до Уганди. Згодом ця африканська держава схвалила закон, що визнає гомосексуалізм кримінальним злочином. У первісному проекті документ навіть передбачав смертну кару для деяких представників сексуальних меншин.

У Молдові Скотт Лайвлі не закликав до криміналізації гомосексуалістів, а говорив про недоцільність їхнього правового захисту.

Релігійних консерваторів підтримали молдовські комуністи

У Кишиневі також недавно побував Боріс Діттрік, який займається правами лесбіянок, гомосексуалістів і бісексуалів у міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch. На його думку, місцевий законопроект про заборону дискримінації нагадує інші закони, вже схвалені у сусідніх державах.

«Антидискримінаційні закони є в Албанії, Македонії, Хорватії. У цьому регіоні раніше не було подібного законодавства, тому дуже добре, що воно включає сексуальну орієнтацію. Цей закон не є диким, він має на меті захистити людей від дискримінації», – вважає правозахисник.

Законопроект уряду Молдови про заборону дискримінації вже підтримали два парламентські комітети, але тепер процес зайшов у глухий кут. Після візиту до Кишинева американського пастора, який визнав, що зустрічався з кимось із депутатів, опозиційна Комуністична партія Молдови заявила, що не буде підтримувати законопроект, якщо там залишиться пункт про заборону дискримінації на основі сексуальної орієнтації.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG