Доступність посилання

ТОП новини

Рада Європи: «Захист прав дітей та жінок в Україні потребує змін!»


Київ – Сьогодні у Києві українські та європейські експерти підбили підсумки Програми Ради Європи із захисту прав жінок та дітей. В Україні Програма здійснювалась упродовж трьох років, на її реалізацію Євросоюз виділив понад один мільйон євро. На що пішли кошти і яка нині ситуація з торгівлею людьми та насильством у родині? Адже фахівці стверджують, що здійснення Програми – лише перший крок до впровадження європейських норм у законодавство України.

За даними Міністерства внутрішніх справ, щороку в Україні порушується понад 10 тисяч кримінальних справ за фактами домашнього насильства і майже 20 тисяч – за фактами сексуальної експлуатації жінок та дітей. Але до правоохоронців звертається не більше ніж два відсотки від загальної кількості потерпілих.

Більшість жертв боїться розправи з боку своїх мучителів або ж не вірить у дієвість українського правосуддя, визнає експерт МВС Олексій Лазаренко.

Координатор громадської ініціативи «Залишайся людиною» Тетяна Куликовська вважає, що європейська Програма захисту прав жінок та дітей об’єднала довкола проблеми насильства і захисту прав жінок та дітей різні прошарки українців: від парламентарів та урядовців до громадських організацій та освітян.

Не менш важливим було налагодити контроль за здійсненням Україною Європейської хартії соціальних прав, каже вона.

«Україна ратифікувала цю Хартію, і впровадження її стандартів, як ми вважаємо, потроху удосконалюється, – зазначає Тетяна Куликовська. – Започаткований системний підхід щодо прав жінок та дітей, розроблені програми тренінгу щодо гендерної рівності та прав дітей для представників відповідних професійних груп. Державним службовцям надані відповідні матеріали про права жінок та дітей».

Кіберзлочинність як загроза дитинству

Керівник секції економічного співробітництва ЄС Хосе Роман Леон Лора працював з експертами Міністерства внутрішніх справ та Міністерства соціальної політики України.

У розмові з Радіо Свобода він розповів: «Необхідно наголосити, що ми з українськими фахівцями працюємо над комплексом проблем, пов’язаних із захистом прав жінок та дітей. Мене вразило, що українці не звертають увагу на насильство у родинах, а це ж кричуще правопорушення! Моїм завданням було привернути увагу міліції, соціальних працівників до цієї проблеми. Ще я спілкувався з прикордонниками, адже торгівля людьми – це проблема міжнародна, її неможливо розв’язати без утворення відповідних антикримінальних бар’єрів на кордоні».

Але якщо суворе законодавство або ж поліпшення управління кордоном може зменшити активність злочинців, то з сексуальною експлуатацією в інтернеті боротися складніше. Керівник відділу з питань економічних злочинів Ради Європи Іван Коеджиков наголошує, що розвиток комунікаційних технологій в Україні загострює проблему розбещення дітей через інтернет (grooming).

«У законодавстві України grooming не означений як кримінальний злочин, крім того, в українських школах комп’ютери не обладнані спеціальними «кібер-нянями», тобто програмами, які блокують доступ до порнографічних сайтів», – каже Іван Коеджиков.

Тож наступним етапом співпраці між Україною та ЄС у правозахисній сфері буде запуск електронних консультацій для допомоги дітям, які постраждали від сексуального розбещення або експлуатації, зауважив керівник відділу з питань економічних злочинів Ради Європи.

Із деталями європейської програми можна ознайомитися за адресою: www.vsirivni.com.ua

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG