Доступність посилання

ТОП новини

Україна для українців становить загрозу, тому молодь виїжджає за кордон


Львів – Нестабільна економічна і політична ситуація в Україні посилює бажання громадян мігрувати з держави. Такі тенденції спостерігаються з минулого року, кажуть експерти і прогнозують наступну хвилю міграції, оскільки молоді освічені люди не бачать для себе перспектив на батьківщині.

Ще рік тому, опитуючи львівських студентів, чи хотіли б вони виїхати за кордон, у відповідь я чула про наміри побувати на стажуванні чи роботі, щоб повернутись в Україну з набутим досвідом. Нині настрої серед молоді змінюються, і чимало уже говорить про міграцію.

Студенти факультету прикладної математики Львівського університету імені Франка розповіли, що за першої нагоди старшокурсники покидають Україну.

«Усі фірми з програмування, розвитку науки розташовані за кордоном, і вони користаються нашими «мізками», потребують розумних людей», – каже студентка Ольга. «Немає підтримки з боку держави, тому ми й хочемо їхати. Влада мала б дбати про створення компаній, фірм», – зауважує студент Микола.

Вік українського мігранта помолодшав

Те, що майже половина львів’ян віком до 30 років готові назавжди полишити Україну, свідчить торішнє опитування Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою. Про тенденцію щодо збільшення кількості потенційних мігрантів серед молоді мовилось минулого року на Світовому конгресі українців у Львові.

Якщо 5–7 років тому вік українського мігранта становив у середньому 40–45 років, то сьогодні – до 30 років, людей з вищою освітою, технічних спеціальностей. Із них, за даними дослідження, 90% складають студенти, які вивчають IT-технології.

Голова Львівської обласної організації медпрацівників Дмитро Репка розповів, що висококваліфіковані лікарі, медсестри ще 5 років тому виїжджали до Польщі на заробітки. «А сьогодні – уже на постійно, не щоб заробляти, а залишатись. У Перемишлі наш львів’янин організував «Швидку допомогу», бо тут йому не дали цього зробити», – каже Дмитро Репка.

Від держави люди відчувають страх

Сьогодні Україна посідає четверте місце в світі за кількістю трудових мігрантів, і ці люди за першої можливості залишаються назавжди за кордоном.

Українці сьогодні сприймають свою державу як загрозу, каже кандидат медичних наук Роман Кечур. На думку психотерапевта, держава сприймається як не тільки така, що не дбає про людей, а й така, що становить загрозу. «Від держави люди відчувають страх, агресію, і це, звичайно, вбиває перспективи, відчуття надії і сподівання», – наголошує лікар.

Відтік розумних людей з України матиме негативні наслідки для держави. Це уже відчутно, бо бракує професійних та інтелектуальних людей чи не в усіх галузях. Водночас саме ці люди не можуть себе реалізувати на батьківщині, знайти гідну роботу, щоб поліпшити матеріальний стан сім’ї, вони почуваються непотрібними.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG