Доступність посилання

ТОП новини

Ще один стратегічний продукт стане дефіцитом (огляд преси)


Київ – Після того, як стрімко зросли ціни і зникли з продажу гречка і борошно, найближчим часом може виникнути такий же ажіотаж на ринку цукру. Для цього, як пишуть «Ізвєстія» в Україні», є об’єктивні передумови – українські виробники випустили цього продукту менше, аніж необхідно споживачеві. Зараз все залежить від того, чи буде вчасно врегульована ситуація за допомогою імпорту. Стаття називається «Солодощі не в радість, або ще один стратегічний продукт стане дефіцитом».

Остання ініціатива Кабміну про обмеження максимальних пенсій нинішнім ВІП-пенсіонерам ніколи не буде втілена, стверджує тижневик «Влада грошей». Адже зменшити величезні пенсії можна буде лише тим, хто ще тільки збирається на заслужений відпочинок, і до того ж далеко не всім із них. Реформатори замовчують, що норма про обмеження пенсій передбачає винятки для певної категорії громадян. Якої саме, розповідається в статті «Пенсійна проформа».

Газета «Голос України» порушує проблему пенсійного забезпечення потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Подеколи їхні пенсії у кілька разів нижчі за виплати в результаті отримання травми на виробництві. Про інші проблеми постраждалих внаслідок мирного атому йдеться в матеріалі «На лікування одного чорнобильця уряд виділяє… дві гривні».

Аварійна ситуація на японських АЕС змусила решту країн пильніше придивитися до власного «мирного атома». Як запевняють у Національній енергетичній компанії «Енергоатом», українські станції можуть витримати не один землетрус і навіть вибухи бомб. Водночас експерти газети «Україна молода» переконують: безпечних реакторів не існує, відтак варто подумати про подальшу розбудову атомної енергетики в Україні. Заголовок статті – «Ядерний прогрес чи «декаданс»?»

В Україні досі немає суду присяжних, хоча такий орган існує навіть у Росії. А без нього неможлива справжня боротьба з корупцією, бо не так просто підкупити водночас 12 присяжних. Докладніше про ці та інші вади судової системи в Україні в «Газеті по-українськи» розповідає суддя Юрій Василенко, який, як нагадує видання, за часів президентства Леоніда Кучми наважився порушити проти нього кримінальну справу, за що пізніше і поплатився посадою. Інтерв’ю з суддею Василенком видання публікує на шпальті «Політика».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG