Доступність посилання

ТОП новини

У Житомирській області 9 травня вивішуватимуть «прапори Перемоги»


Житомирська обласна рада ухвалила рішення вивішувати в День Перемоги 9 травня червоні «прапори Перемоги» на адміністративних будівлях в області поруч із Державними прапорами України.

Про це йдеться у рішенні сесії облради від 17 березня, про яке повідомили в п’ятницю.

Житомирська обласна організація ВО «Свобода» вже заявила, що звернеться до правоохоронних органів та суду з вимогою не допустити виконання цього рішення облради.

Наприкінці лютого подібне рішення про «прапор Перемоги» ухвалила щодо міста Одеси Одеська міська рада.

Українське законодавство не знає поняття «прапора Перемоги», натомість це елемент сучасних церемоній у Росії, який передбачений російським законом. Ідеться про прапор № 5, вручений колишній 150-й стрілецькій ордена Кутузова II ступеня Ідрицькій дивізії 79-го стрілецького корпусу 3-ї ударної армії 1-го Білоруського фронту Червоної армії Збройних сил СРСР. Цей прапор, відповідно до офіційного погляду, був піднятий над будівлею Рейхстагу в Берліні. За даними тогочасних радянських воєнних документів, це сталося 30 квітня 1945 року, але в російському законі 2007 року вказано вважати, що це було 1 травня 1945 року. До Житомирської області, як і до Одеси, цей прапор стосунку не має.

«Прапор Перемоги» – це червоне полотно розміром 188 на 82 сантиметри з зображенням серпа й молота і п’ятикінцевої зірки й написом білими літерами по всій площі полотна зі скороченням назви з’єднання: «150 стр. ордена Кутузова II ст. идрицк. див. 79 С.К. 3 У.А. 1 Б.Ф.»

За російським законом, оригінал прапора дбайливо зберігають і виносять на паради в Москві, а в решті випадків використовують його копії.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG