Доступність посилання

ТОП новини

США і Франція домовилися про командування коаліцією в Лівії


Президент Франції Ніколя Саркозі і президент США Барак Обама досягли пізно ввечері в вівторок згоди про план, як командна структура союзу НАТО може підтримати міжнародну воєнну кампанію на захист цивільного населення Лівії від дій сил лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі.

У повідомленні про це від апарату французького керівника немає жодних дальших подробиць.

Білий Дім, зі свого боку, заявив лише, що США, Велика Британія і Франція дійшли спільної думки: НАТО має відіграти «провідну роль» у командній структурі коаліційних операцій у Лівії.

Раніше в вівторок міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе сказав у парламенті своєї країни, що Франція і Британія домовилися створити «політичний керівний орган» коаліції в складі голів зовнішньополітичних відомств країн-учасниць коаліції та країн-членів Ліги арабських держав.

У Парижі виступали різко проти того, щоб союз НАТО як організація брав на себе політичне керівництво лівійською операцією, яку нині здійснює низка окремих країн. Франція вважала, що це могло б викликати вороже ставлення з боку деяких арабських держав і зашкодити коаліції.

Крім того, Північноатлантичний союз узяв на себе в вівторок завдання втілити ще один пункт резолюції Ради безпеки ООН – ембарго на постачання зброї до Лівії – поруч із коаліцією, яка відповідно до резолюції зосереджується нині головно на запровадженні зони заборони польотів над Лівією і припиняє наступи урядових сил на супротивників влади.

«Усі союзники сповнені рішучості виконати свої зобов’язання за резолюцією ООН, щоб зупинити нестерпне насильство проти цивільних лівійців», – заявив генеральний секретар Північноатлантичного союзу Андерс Фоґ Расмуссен, оголошуючи про нову військово-морську операцію.

Водночас у вівторок усе ще тривали бої в місті Місраті, третьому за чисельністю населення в країні, про остаточне взяття якого сили Каддафі заявляли вже не раз, востаннє в понеділок увечері. За словами місцевих мешканців, які наводять агентства, протягом вівторка становище там різко погіршилося. За цими повідомленнями, цивільні люди далі потерпали від обстрілів із танків і дій снайперів сил, лояльних до Каддафі, і протягом останньої доби в місті загинули принаймні 40 людей, серед них четверо дітей.

Ці заяви підтвердив із посиланням на дані розвідки в вівторок і нинішній командувач лівійської операції, американський адмірал Сам’юел Локлір. За його словами, міжнародна коаліція розглядає «всі можливості», як припинити загибель людей.

А державне телебачення Лівії, підконтрольне владі Каддафі, передало пізно ввечері в вівторок виступ лівійського лідера перед групою прихильників у столиці Тріполі. Він, серед іншого, пообіцяв: «Ми врешті-решт переможемо!»
XS
SM
MD
LG