Доступність посилання

ТОП новини

Влада часто практикує ігрища з ідеологічними символами (огляд преси)


Київ – Один за одним упродовж останніх тижнів обласні та міські ради в Україні видають одноманітні рішення: 9 травня вивісити на вулицях червоні прапори СРСР.

Такі постанови вже видали в Одесі, Севастополі та Житомирі. Тенденція ігрищ із ідеологічними фетишами стає постійною практикою чинної влади, стверджує газета «День». Такий собі «ідеологічний федералізм»: на місцях територіальні громади можуть вивішувати які завгодно символи й поклонятися яким завгодно персонам. Подібні тенденції явно посилюватимуться, зважаючи на неможливість із боку влади продемонструвати реальне поліпшення життя. І тому їй критично важливо зберегти хоча б ядро свого електорату шляхом ось таких нехитрих маніпуляцій. Про це докладніше йдеться в статті «Про прапори неіснуючої держави».

У Верховні Раді зареєстрований законопроект про створення суду присяжних. Як стверджує в «Газеті по-українськи», один із авторів законопроекту Геннадій Москаль, теперішні суди стали єдиним цілим із владою, відтак годі сподіватися на їхню справедливість. Рішення ж присяжних буде об’єктивним, бо їх набиратимуть із громадян, а не чиновників, юристів чи міліції. Заголовок матеріалу «Суд присяжних може стати жердиною для потопаючого Луценка».

Заробляючи менше, українці стали отримувати величезні рахунки за комунальні послуги, витрачають кожну другу гривню на їжу. При цьому
люди готуються до чергової хвилі подорожчань. Наскільки швидко воно відбудеться, газета «Україна молода» прогнозує у публікації «Скажені» харчі, «дикі» тарифи».

Сприяють схудненню споживчого гаманця і регулярні походи в аптеку. Як стверджують «Економічні відомості», купівля медпрепаратів посідає четверте місце у витратах пересічного українця. Прагнення оздоровитися завдяки пігулкам неабияк сприяє успішності фармацевтичного ринку, який останніми роками збільшується майже на третину. Однак, як зазначає видання, галузь потребує реформ. Яких саме – в статті «Ринок фармацевтики зростає».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG