Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 16:33

Єгипет обіцяє навести порядок «залізною рукою»


Уряд Єгипту попередив у неділю, що «вдарить залізною рукою по всіх, хто намагатиметься підірвати безпеку в країні», після суботніх сутичок між мусульманами і християнами в столиці Каїрі, в яких загинули 10 людей і десятки були поранені.

Із такою заявою виступив перед журналістами після термінового засідання уряду міністр внутрішніх справ Абдельазіз аль-Ґінді.

Раніше в неділю військове керівництво Єгипту оголосило, що через суботні міжрелігійні сутички в Каїрі перед військовим судом постануть 190 осіб. Владна в Єгипті Вища рада Збройних сил заявила, що такий крок має на меті відвернути нове насильство.

Сутички почалися, коли група ультраконсервативних мусульман із течії салафістів оточила в суботу один із християнських храмів у Каїрі через чутки, ніби там насильно утримують колишню християнку, яка навернулася в іслам. Ці чутки врешті не підтвердилися.

У перебігу сутичок сторони закидували одне одного камінням, пляшками з запалювальною сумішшю, лунали й постріли. Поліція ж, намагаючись розборонити сторони, вдалася до подразливого газу і пострілів у повітря.

Унаслідок сутичок згоріла принаймні одна з каїрських християнських церков.

Міжрелігійні напруженості в Єгипті останнім часом наростають, як вважають, через невпевненість у подальшому курсові розвитку країни після відставки президента Хосні Мубарака з можливістю приходу до влади ісламістських сил.

Християни-копти становлять у переважно мусульманському Єгипті близько 10 відсотків населення.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG