Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 19:00

Росіяни платять у Карлових Варах по повній, а українці навіть не ночують (світова преса)


Прага – Чимало провідних видань на Заході зауважують, що День перемоги в Україні знову розколов людей і місцями перетворився у бійки між «націоналістами і ветеранами». Оглядачі також інформують, що все більше багатих росіян займають дорогі готелі в чеському курортному центрі Карлові Вари, тоді як українці переважно не можуть собі такого дозволити. Європейська комісія ставить питання про глибше вивчення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 25 років тому.

Австрійська «Ді Прессе» пише, що «відзначення пам’яті жертв Другої світової в Україні переходило у бійки». Газета має на увазі, насамперед, протистояння 9 травня між націоналістами і проросійськими силами у Львові, коли прихильникам перемоги радянських сил над нацистами все ж вдалося розгорнути великий червоний прапор поблизу радянського пам’ятника перемоги 1945 року. «Ді Прессе» наголошує, що місцеві націоналісти все ж прорвали кордон поліції перед пам’ятником і знищили вінок російського консула у Львові, котрий хотів покласти його там на відзначення цього дня. Австрійське видання також зауважило, що на заході України більшість населення розглядає вступ радянських військ сюди у 1944 році не як визволення, а як встановлення окупаційного режиму.

Московська «Коммерсант» не лише інформує, як «українські націоналісти билися з ветеранами у Львові», а й цитує лідера фракції ВО «Свобода» у львівській облраді Ірину Сех, котра каже, що «відбулася провокація , котру організувала й провела обласна влада, оскільки було рішення львівської облради про заборону використання комуністичної символіки».

А польська «Жечпосполіта» також звернула увагу на те, що червоні прапори використовувалися 9 травня в Україні, незважаючи на те, що Президент Янукович так і не підписав закон про це, що його напередодні ухвалила Верховна Рада. Політологи, на яких посилається польське видання, вважають, що Янукович не підписав закон з тієї причини, що його не сприймають на заході України. Тут також зауважено, що «в Києві ветерани цього дня отримали у подарунок від влади по пляшці горілки».

Чеська «Днес» пише про те, що «багаті росіяни, які гостюють у чеських курортних Карлових Варах, бажають жити тут лише у люксових готелях». Уже початок цього сезону показує, що багаті гості з Росії відвідують Карлові Вари все активніше і готові витрачати тут усе більше грошей. «Днес» також зауважує , що ті чехи, котрі не пошкодували грошей на реконструкцію готелів Карлових Варів, будуть задоволеними, вже перші тижні нового сезону свідчать про великий попит саме на 5-зіркові готелі. Чимало російських підприємців, а також багатих пенсіонерів із Росії готові платити в Карлових Варах 100 і більше євро за ніч. Середня група туристів готова платити тут 50 євро за ніч, а є ще й третя категорія гостей, котрі приїздять автобусами з України, Молдови, Білорусі та Росії. Останні, як наголошує «Днес», купують лише місцеві «оплатки», традиційні вафлі чи ж квиток до басейну в готелі «Термал». Такі туристи, за твердженнями празького видання, не залишаються в Карлових Варах навіть на одну ніч.

Американська «Нью-Йорк Таймз» звертає увагу на те, що попередні оцінки аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, зокрема, з боку ООН та інших міжнародних експертів, були занадто скромними для ядерної катастрофи такого світового масштабу. Тому, як інформує видання, у Європі прислухалися до «критиків, які заявляли, що такі оцінки применшували небезпеку». У зв’язку з цим Європейська комісія зібрала групу експертів, яким доручено вивчити вплив Чорнобиля на людей більш детально й прискіпливо. Йдеться про довготривалий вплив таких катастроф, і це є своєрідним попередженням для японської влади, яка повинна ефективніше подбати про здоров’я людей, враховуючи минулий досвід і ймовірність повторення таких бід, резюмує «Нью-Йорк Таймз».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG