Доступність посилання

ТОП новини

Україна перебирає головування у Раді Європи


Київ – У Стамбулі у вівторок розпочалося засідання Комітету міністрів Ради Європи. Воно триватиме два дні, і вже 11 травня Туреччина передасть Україні головування в комітеті. У МЗС України вже визначили пріоритети головування України у Раді Європи. Серед них, зокрема, сприяти дотриманню прав дитини, а також розвиткові місцевого самоврядування. Деякі експерти припускають, що головування в Комітеті міністрів може зробити більш прозорим процес конституційної реформи в Україні.

Засідання Комітету міністрів розпочалося з відкриття до підписання для країн-членів Ради Європи нової конвенції, спрямованої на запобігання та боротьбу з насильством у сім’ї. А от завершиться засідання церемонією, на якій Туреччина передасть Україні головування у Комітеті міністрів Ради Європи. Опісля з доповіддю щодо досягнень країни за півроку головування виступить міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу, а очільник українського МЗС Костянтин Грищенко представить пріоритети головування України у Комітеті міністрів Ради Європи.

Серед пріоритетів, як повідомляють у МЗС України, захист прав людини та зміцнення місцевої демократії. Народний депутат від Партії регіонів, голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи Іван Попеску в коментарі для Радіо Свобода зазначив, що саме розвиток місцевого самоврядування не так давно постав у центрі уваги Ради Європи.

«У 2008 році саме з ініціативи української делегації підтримали ідею щодо якнайшвидшого ухвалення одного з ключових протоколів Конвенції про транскордонне співробітництво. Завдяки йому місцеві органи влади України отримали більше можливостей напряму контактувати з представниками органів місцевої влади у Європі. Нині, як тільки ми підпишемо цей третій протокол, можна буде напряму контактувати», – розповів народний депутат.

«Ми виступаємо за те, щоб довести в розрізі адміністративної реформи право місцевих органів влади мати більше ресурсів і ними розпоряджатися. Щоб місцева громада через своїх депутатів могла більше впливати на ухвалення рішень, і щоб втілювати їх у життя, треба більше ресурсів», – додав Іван Попеску.

Він також висловив переконання, що успішне виконання Україною своїх обов’язків під час головування у Комітеті міністрів Ради Європи сприятиме швидкому підписанню Угоди про асоціацію і прискорить інтеграцію України у Євросоюз.

«Період, поки ми будемо головувати, буде дуже важливим для України. Якщо ми зможемо цим скористатися, перспектива нашого вступу в Євросоюз може наблизитися значно швидше, ніж очікувалося», – зазначив Іван Попеску.

Україна залишиться під моніторингом Ради Європи

Науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко у коментарі для Радіо Свобода нагадує, що хоч Україна й головуватиме найближче півріччя у Комітеті міністрів, вона також перебуватиме під моніторингом Ради Європи. Його результатом стане чергова резолюція ПАРЄ щодо стану виконання Україною тих зобов’язань, які країна взяла на себе при вступі до Ради Європи.

Водночас Олександр Сушко назвав головування України в Комітеті міністрів «статусною подією», яка зокрема сприятиме ратифікації низки важливих документів. Окрім того, вважає експерт, головування в Комітеті міністрів може посприяти проведенню в Україні прозорішої конституційної реформи.

«Україна – це країна, де в досить таки сумнівний спосіб було проведено останні зміни до Конституції. Зараз оголошено новий етап конституційного реформування. Зрозуміло, що Рада Європи, зокрема і Венеціанська комісія, будуть дуже активно стежити і за змістовою частиною реформи, і за дотриманням легітимних процедур внесення тих змін до Конституції, які матимуть велике значення для функціонування демократичних інституцій», – додав Олександр Сушко.

Україна головуватиме у Раді Європи до листопада 2011 року. Опісля її місце посяде Великобританія.

Загалом у програмі заходів чергового засідання Комітету міністрів Ради Європи також виступ генерального секретаря та обговорення політики сусідства, презентація результатів роботи так званої «Групи видатних діячів» Ради Європи, яку очолює відомий німецький політик Йошка Фішер. 11 травня ця група презентуватиме аналітичну доповідь «Жити в Європі разом у 21-му столітті».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG