Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 14:51

Тимошенко закликає всіх приєднатися до позову проти Фірташа


Лідер партії «Батьківщина», колишній прем’єр Юлія Тимошенко закликає українців приєднуватися до позову, який вона та кілька депутатів її фракції подали в Сполучених Штатах проти компанії «РосУкрЕнерго».

«За американськими законами дозволяється, щоб цей позов був колективний. Враховуючи, що всі люди України постраждали від оборудки з Фірташем, бо всім їм підвищили ціни на газ і тепло, ми будемо звертатися до народу України, всіх, хто хоче, може долучитися», – заявила Юлія Тимошенко в інтерв’ю журналістам після того, як залишила залу засідань Печерського райсуду Києва, де розглядалася її скарга про незаконність порушення проти неї кримінальної справи щодо газових угод 2009 року.

Тимошенко заявила, що якщо в нью-йоркському суді, де вона має намір свідчити, буде доведено, що в Стокгольмському арбітражному суді відбулася «змова», то компанія Дмитра Фірташа буде змушена повернути втричі більше, ніж сума контракту між «РосУкрЕнерго» і «Нафтогаз України».

Тимошенко стверджує, що зміна влади і скасування конституційної реформи 2004 року призвели до скорочення незалежності українських судів, які в результаті підтвердили рішення Стокгольмського арбітражу про повернення «Нафтогазом» «РосУкрЕнерго»12,1 мільярда кубометрів природного газу ринковою вартістю3,5 мільярда американських доларів.

8 червня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд задовольнив позов «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» про незаконне розмитнення 11 мільярдів кубометрів газу. Суд постановив повернути газ РУЕ, а також повернути додатково 1,1 мільярда кубів газу в якості компенсації за порушення умов контракту.

19 липня 2010 року компанія РУЕ звернулася до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року.

24 листопада минулого року Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня і Апеляційного суду Києва від 17 вересня, якими було підтверджено правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року, відповідно до якого «Нафтогаз» зобов'язаний повернути компанії 11 мільярдів кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі в розмірі 1,1 мільярда кубів газу.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG