Доступність посилання

ТОП новини

Кучма просить ГПУ скасувати йому підписку про невиїзд


Колишній Президент Леонід Кучма звернувся до Генерального прокурора Віктора Пшонки з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.

«Я точно не маю наміру ховатися – це, я думаю, очевидно для всіх. Я більше, ніж будь-хто інший зацікавлений, щоб було покарано істинних винуватців і встановлено істину. Я віддав моїй країні все своє життя. І честь свою я захищатиму лише тут», – наводить слова Кучми його прес-служба.

У клопотанні йдеться про те, що запобіжний захід застосований безпідставно, оскільки колишній Президент не лише не намагається ухилитися від слідства та виконує усі вимоги Генпрокуратури, а є зацікавленою особою у встановленні істини у справі.

Крім того, при застосуванні запобіжного заходу не враховано, що, згідно з Конституцією, за Кучмою зберігається та охороняється законом звання Президента України, зазначено в клопотанні.

Кучма також вказує, що обмеження його вільного пересування є значною перешкодою до здійснення ним активної громадської діяльності і в Україні, і за її межами.

21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Колишній Президент перебуває на підписці про невиїзд.
XS
SM
MD
LG