Доступність посилання

ТОП новини

Путін готується до виборів із «народним фронтом»


Російський прем’єр Володимир Путін на конференції «Єдиної Росії» у Волгограді, 6 травня 2011 року
Російський прем’єр Володимир Путін на конференції «Єдиної Росії» у Волгограді, 6 травня 2011 року

Прага – Контури майбутніх виборів у Росії стають чіткішими. Прем’єр Володимир Путін посилає сигнал про те, що він, імовірно, балотуватиметься на президентських виборах наступного року. Зі створенням «народного фронту» і новим урядовим відомством, яке відповідає за модернізацію, з усього виглядає, що Путін також має на меті контролювати грудневі вибори до Державної думи як майданчик, щоб знову повернутися в президентське крісло.

На конференції «Єдиної Росії» у Волгограді на початку місяця російський прем’єр Володимир Путін закликав до створення «загальноросійського народного фронту». Поруч із владною партією він мав би об’єднати інші політичні сили та громадські організації, щоб разом розв’язувати проблеми, що постали перед Росією. Російський лідер перерахував жіночі, молодіжні організації, а також структури, які об’єднують ветеранів Великої Вітчизняної війни та війни в Афганістані.

Путін зазначає, що партії «Єдина Росія» конче потрібні «нові ідеї, нові пропозиції та нові обличчя» напередодні грудневих виборів до Державної думи і березневих президентських виборів 2012 року. При цьому він наголосив, що до партійних списків на виборах увійдуть нові люди, які не мають квитка владної партії.

Голова уряду Росії Володимир Путін (у центрі) під час зустрічі з активом Загальноросійського народного фронту, 11 травня 2011 року
У четвер в Сочі російський прем’єр зустрічався з громадськими активістами, де деталізував свою виборчу пропозицію. «Наші кандидати підуть на вибори зі спільною програмою. І це дуже важлива обставина. Саме спільна програма. Її мають підготувати за підсумками якнайширшого обговорення в усіх організаціях, які увійшли в загальноросійський народний фронт», – зауважив керівник «єдиноросів».

Відразу ж після програмної промови Володимира Путіна у Волгограді представники прокремлівських громадських організацій заявили про свою підтримку його ідеї. «Від селян можна підтримати цю чудову справу? В цьому і сенс організувальної ролі «Єдиної Росії»», – заявив Володимир Плотніков, президент Асоціації селянських господарств і сільськогосподарських кооперативів Росії.

Створення нового фронту відмежовує Володимира Путіна від «Єдиної Росії», яка втрачає рейтинг, і водночас посилює його контроль за цією політичною силою – у цьому переконаний московський політолог Григорій Голосов. Він вважає, що це все підготовка до президентського старту самого Путіна.

«Потім можна буде сказати, що Володимир Путін висунутий саме народним фронтом, тобто всіма російськими людьми, які виступають за поліпшення життя, що, звичайно, набагато краще, ніж те, що він висунутий партією шахраїв і злодіїв», – сказав Григорій Голосов в інтерв’ю Радіо Свобода.

Репутація «Єдиної Росії» підмочена, зокрема, скандалом довкола колишнього московського мера Юрія Лужкова, який довший час займав керівні партійні посади. Тепер його звинувачують у масштабній корупції.

Путін відбирає «модернізацію» у Медведєва?

Поруч із гуртуванням «народного фронту» прем’єр Володимир Путін днями також оголосив про створення під егідою його уряду Агентства стратегічних ініціатив. Ця структура має займатися підтримкою сучасних проектів і молодих талантів.

Раніше подібною «модернізацією» займався лише президент Дмитро Медведєв, який активно просуває ідею російської «Силіконової долини» у місцевості Сколково під Москвою.

Російська газета «Ведомости» в редакційній статті припускає, що тепер будуть полірувати імідж Путіна як «модернізатора». А газета «Коммерсант» цитує неназване джерело у Кремлі про те, що нове агентство повинно подбати про контроль Путіна над ключовими грошовими потоками за новими проектами якраз напередодні виборів.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG