Доступність посилання

15 Листопад 2018, Київ 14:14

У Дніпропетровську з’явився пам’ятний знак брежнєвському міністрові


Новий пам’ятний знак Миколі Щолокову в Дніпропетровську

Дніпропетровськ – У Дніпропетровську відкрили стелу колишньому міністрові внутрішніх справ Радянського Союзу, товаришеві Леоніда Брежнєва Миколі Щолокову. Опозиція обурена, а експерти вбачають у події спробу місцевої влади і міліції продемонструвати свій зв’язок з часами СРСР. Микола Щолоков досі є почесним громадянином Дніпропетровська, його ім’я також носить сквер. Тим часом іще в радянські часи його збиралися судити за корупцію, та не встигли.

Двометрову стелу з червоного граніту на честь Миколи Щолокова встановили у сквері, біля будівлі обласної міліції. У відкритті взяли участь заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак, місцеві регіонали та високопосадовці-правоохоронці.

В ГУ МВС України в області повідомили: таким чином вшанували Миколу Щолокова, який «у довоєнні роки працював на дніпропетровській землі, брав активну участь в обороні області та міста». А втім, з чиєї ініціативи спорудили пам’ятний знак та скільки коштів на це витратили, сказати не змогли.
Керівництво міліції відкривало знак, та не знає, за які він гроші

«Ми дізнались напередодні офіційних заходів, що буде відкрито. А що ж до грошей – то чого не знаємо, того не знаємо», – сказали Радіо Свобода в Центрі зв’язків із громадськістю обласної міліції.

«Скоро кожен злочинець отримає пам’ятник»

Національно-демократичні організації міста вшанування одіозного міністра радянської доби зустріли з обуренням. Зокрема, в обласній організації Української народної партії кажуть: Щолоков був викритий як корупціонер ще за часів радянської влади. Після смерті Брежнєва його зняли з посади за зловживання службовим становищем з корисливою метою, потім позбавили звання генерала армії та відібрали звання героя соцпраці. Він змушений був застрелитися (за іншою версією – його зліквідували).

«Так скоро кожен карний злочинець отримає вулицю з пам’ятником!» – каже голова Дніпропетровської облорганізації УНП Анатолій Сокоринський.
«Безумство нинішньої влади»: керівники області, міста, ГУ МВС відкривають знак пам’яті Щолокова

«Людина, яка була найбільшим корупціонером Радянського Союзу… Повернення таких одіозних особистостей, які нічого не значать для Дніпропетровська, – це безумство нинішньої влади. Люди, які прийшли до влади, нічого не читали, не знають своєї історії, своїх героїв, то вони вертаються до вчорашнього, яке було», – заявив Радіо Свобода активіст.

«Дніпропетровський» період діяльності Щолокова місцеві історики оцінюють неоднозначно. Дехто каже: він має певні заслуги перед краєм, адже, обіймаючи посаду голови міськвиконкому 1941-го, організовував евакуацію до тилу провідних заводів та фахівців. А втім, це робити його зобов’язувала посада, визнає старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею Валентина Сацута.

«Не він один, звичайно. Займались цим і в міськкомі партії. Вони контролювали, вони організовували. Він робив те, що в принципі робили на той момент всі чиновники його рівня», – зазначила у коментарі для Радіо Свобода історик.

Невдала спроба знайти «культурного героя»

Висмикування із небуття імені одіозного брежнєвського міністра має певну політичну мету, каже дніпропетровський політолог Віктор Пащенко. Пересічний дніпропетровець вже давно забув, хто такий Щолоков, і стела навряд чи змінить ситуацію. Але для влади це чергова спроба підкреслити спадкоємність із радянською епохою.

«Особливих підстав для встановлення такого пам’ятника не було. Просто відбувається пошук особистостей, які могли б пов’язати нас із радянським часом. Хоча, на мій погляд, «культурний герой» вибраний невдало: всім відомо, яке у нас склалось ставлення до міліції», – сказав Радіо Свобода політолог.

Торік у Дніпропетровську іменем Щолокова назвали сквер. Ім’я його патрона Леоніда Брежнєва також мають кілька об’єктів у Дніпродзержинську.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG